Firma "Wolimex " nagrodzona w Kat. Duże Firmy w Plebiscycie "Osobowość Ziem Górskich"

16.04.2011

Dnia 16 kwietnia br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyła się uroczysta Gala z okazji ogłoszenia wyników konkursu "Osobowość Ziem Górskich". W plebiscycie zorganizowanym przez Koalicją Marek Ziem Górskich wyłonieni zostali zwycięzcy w następujących kategoriach: Mały Przedsiębiorca, Średni Przedsiębiorca, Duży Przedsiębiorca, Dziennikarz, Samorządowiec / Polityk, Osobowość Ziem Górskich.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z terenów górskich Polski południowej. Stanowi inicjatywę, której celem jest m.in. promowanie ludzi, walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie obszarów kraju.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

W tym roku po raz kolejny Koalicja Marek Ziem Górskich była organizatorem plebiscytu "Osobowość Ziem Górskich" . Do konkursu mogły być zgłaszane osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich.

Nominowanymi do 6 kategorii konkursu zostali:

Kat. I - Osobowość Ziem Górskich:
- Ks. Piotr Sadkiewicz - Proboszcz
- Zuzanna Kawulok - Artystka
- Andrzej Jazowski - Nauczyciel

Kat. II - Samorządowiec Ziem Górskich:
- Antoni Karlak - Wójt Gminy Jabłonka
- Andrzej Dziwisz - Wójt Gminy Raba Wyżna
- Jan Poloczek - Burmistrz Miasta Wisła

Kat. III - Dziennikarz Ziem Górskich:
- Szczepan Spis - Redaktor Naczelny "Wieści z nad Brennicy" i "Kwadrat"
- Beata Szkaradzińska - Dziennikarz, Koordynator "Dziennika Polskiego"
- Magdalena Fritz - Reporter, Dziennikarz Radio Bielsko

Kat. IV - Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich:
- Agata Żądło - Właścicielka Firmy Handlowo-Usługowej "Gracja"
- Eugeniusz Wojak - Właściciel Przedsiębiorstwa P H U "WOLIMEX"
- Jerzy Andrzej Laszczyk - Prezes Zarządu Spółki Polskie Koleje Liniowe S.A.

Kat. V - Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich:
- Jan Sienkiewicz - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich
- Barbara i Andrzej Pająk - Właściciele Firmy "Marand" S.J.
- Grzegorz Zwierzyna - Prezes Zarządu Piwiarni Żywieckiej Sp. z. o. o.

Kat. VI - Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich:
- Marek Głuc - Właściciel Zajazdu Pasterniki
- Jerzy Barabasz - Właściciel Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Dębina
- Zbigniew Marcisz - Prezes Rękodzieła Artystycznego i Ludowego Pilsko-Żywiec

W kategorii "Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich" zwyciężył Zbigniew Marcisz - Prezes Rękodzieła Artystycznego i Ludowego Pilsko z Żywca. Wśród średnich przedsiębiorców zwyciężył : Jan Sienkiewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

{multithumb thumb_height=150 thumb_width=0}

Nagrodę w kategorii "Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich" zdobył Eugeniusz Wojak - właściciel Przedsiębiorstwa "Wolimex". Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, który zgłaszał kandydaturę Eugeniusza Wojaka wręczył nominacje oraz pogratulował w imieniu Rady Gminy zdobycia tak zaszczytnego trofeum życząc, aby każda gmina miała na swoim terenie biznesmenów i firmy jaką jest Firma "Wolimex".

Szczepan Spis - Redaktor Naczelny "Wieści z nad Brennicy" i kwartalnika "Kwadrat" został "Dziennikarzem Ziem Górskich" zaś tytuł "Samorządowca Ziem Górskich" otrzymał Antoni Karlak - Wójt Gminy Jabłonka.

Tytuł "Osobowość Ziem Górskich" otrzymał Ks. Piotr Sadkiewicz - Proboszcz z Leśnej koło Żywca, kapłan, który organizuje akcje krwiodawstwa, szuka dawców szpiku kostnego. Po otrzymaniu statuetki uznał, że nie zatrzyma jej dla siebie, lecz przekaże ją Zuzannie Kawulok z Istebnej, która również była nominowana do tej nagrody. To znana artystka, folklorystka, multiinstrumentalistka, gawędziarka i pisarka.

Podczas Gali przyznany został również tytuł Honorowego Ambasadora Ziem Górskich , który otrzymał pochodzący z Nowego Targu kompozytor i malarz, Jan Kanty Pawluśkiewicz. Artysta zawsze podkreślał swoje związki z rodzinnym miastem. W jego twórczości, szczególnie w oratorium Nieszpory Ludźmierskie, można zauważyć wiele elementów regionalnych.

{multithumb thumb_height=0 thumb_width=150}

Nominowanymi do 6 kategorii konkursu zostali:

Kat. I - Osobowość Ziem Górskich:
- Ks. Piotr Sadkiewicz - Proboszcz
- Zuzanna Kawulok - Artystka
- Andrzej Jazowski - Nauczyciel

Kat. II - Samorządowiec Ziem Górskich:
- Antoni Karlak - Wójt Gminy Jabłonka
- Andrzej Dziwisz - Wójt Gminy Raba Wyżna
- Jan Poloczek - Burmistrz Miasta Wisła

Kat. III - Dziennikarz Ziem Górskich:
- Szczepan Spis - Redaktor Naczelny "Wieści z nad Brennicy" i "Kwadrat"
- Beata Szkaradzińska - Dziennikarz, Koordynator "Dziennika Polskiego"
- Magdalena Fritz - Reporter, Dziennikarz Radio Bielsko

Kat. IV - Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich:
- Agata Żądło - Właścicielka Firmy Handlowo-Usługowej "Gracja"
- Eugeniusz Wojak - Właściciel Przedsiębiorstwa P H U "WOLIMEX"
- Jerzy Andrzej Laszczyk - Prezes Zarządu Spółki Polskie Koleje Liniowe S.A.

Kat. V - Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich:
- Jan Sienkiewicz - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich
- Barbara i Andrzej Pająk - Właściciele Firmy "Marand" S.J.
- Grzegorz Zwierzyna - Prezes Zarządu Piwiarni Żywieckiej Sp. z. o. o.

Kat. VI - Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich:
- Marek Głuc - Właściciel Zajazdu Pasterniki
- Jerzy Barabasz - Właściciel Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Dębina