Zawody w piłkę ręczną gimnazjów

09.03.2011

W dniach 8 i 11 marca br. w Zespole Szkół w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Gimnazjów. Drużyny walczyły o zwycięstwo i udział w zawodach powiatowych.

Po wyrównanej rywalizacji tytuł Mistrza Gminy Limanowa Dziewcząt przypadł drużynie z Gimnazjum z Mordarki, która pokonała koleżanki z Rupniowa.

{multithumb thumb_height=150}

Zwycięska drużyna dziewcząt grała w składzie: Elżbieta Dudek, Angelika Janik, Patrycja Grzyb, Klaudia Zelek, Paulina Ociepka, Marzena Kądziołka, Marta Bubula, Natalia Hudecka, Natalia Jurek, Agnieszka Wojtas, Bożena Lis, Paulina Lis, Dominika Grzyb, Monika Kubacka. Opiekunem grupy jest nauczyciel wychowania fizycznego - Magdalena Dąbrowska.
II miejsce zajęła drużyna dziewcząt z Rupniowa, III miejsce - Stara Wieś I, IV miejsce - Stara Wieś II, V miejsce - Pasierbiec.

Mistrzami Gminy Limanowa w piłce ręcznej chłopców została drużyna gospodarzy, która grała w składzie: Tomasz Lizak, Mirosław Korta, Kamil Zając, Konrad Kita, Szymon Kruczek, Adrian Król, Dominik Golonka, Dominik Lizak, Kamil Zięba, Daniel Niżnik, Łukasz Juszczak. Opiekunem chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego - Robert Piwowarczyk.
II miejsce zajęli chłopcy z Pasierbca, III miejsce z Mordarki, IV miejsce z Pisarzowej, V miejsce z Męciny, VI miejsce ze Starej Wsi I, VII miejsce ze Starej Wsi II.

Dyplomy i nagrody wszystkim drużynom, które wzięły udział w zawodach wręczyli: Z-ca Wójta Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Danuta Dębska - Dyrektor Zespołu Szkół w Rupniowie, Robert Piwowarczyk - Z-ca Dyrektora Zespołu Szkół w Rupniowie, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu oraz Ks. Kazimierz Śliz.

Gratulujemy młodzieży zdobytych wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych, które odbędą się 22 i 24 marca br. w Mszanie Dolnej, gdzie Gminę Limanowa reprezentować będą zwycięskie drużyny.

B.P.

{multithumb thumb_height=150}