Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

SUKCES NASZYCH TENISISTÓW NA ZAWODACH REJONOWYCH

17.03.2011

Dnia 30 listopada 2010r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Rupniowie odbył się Drużynowy i Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych, gdzie najlepsze drużynowo i indywidualnie okazały się dziewczynki ze Szkoły w Kaninie - Kamila Kożuch i Katarzyna Sławek, które awansowały na zawody powiatowe. Do rozgrywek na szczeblu powiatowym drużynowo zakwalifikowali się również chłopcy z Rupniowa, a na indywidualne Dawid Rozum ze
Szkoły w Pasierbcu.

{multithumb thumb_height=150}

Powiatowy Turniej indywidualny odbył się 2 grudnia 2010r. w Szczyrzycu, wystartowało w nim 67 zawodników. Dziewczynki z Kaniny zajęły : Klaudia Kożuch III miejsce, Katarzyna Sławek - VI miejsce. Chłopcy na zawodach powiatowych uplasowali się na miejscach : Dawid Rozum z Pasierbca - III miejsce, a Dariusz Nowak z Rupniowa - VI miejsce.

W turnieju drużynowym, który odbył się 7 grudnia 2010r. w ZSS nr 4 w Limanowej zawodniczki z Kaniny wywalczyły I miejsce, a chłopcy z Rupniowa miejsce II.

Finał rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców ur.1998 i młodszych rozegrano 8 marca br. w ZSS nr 4 w Limanowej. Do zawodów zgłosiły się 4 zespoły w kat. chłopców i 5 zespołów w kat. dziewcząt. W wyniku odprawy technicznej z opiekunami i przeprowadzonym losowaniu ustalono system rozgrywania meczy do trzech przegranych system "każdy z każdym". W klasyfikacji końcowej dziewczęta z Kaniny zajęły II miejsce (Kamila Kożuch, Katarzyna Sławek). Opiekunem dziewczynek jest nauczyciel wychowania fizycznego Agnieszka Leśniak. Chłopcy z Rupniowa także zajęli II miejsce (Dariusz Nowak, Jan Pająk), ich opiekunem jest nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Kaleta.

Obie drużyny awansowały do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 7 kwietnia br. w Nowym Targu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzeba zaznaczyć, że w zeszłym roku te same dziewczynki także brały udział w zawodach wojewódzkich i uplasowały się na miejscu VI.