MINI PIŁKA RĘCZNA

16.03.2011

Gmina Limanowa przywiązuje dużą wagę do rozwoju sportu, Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan podkreślił, że w gminie Limanowa jest 7 sal gimnastycznych, gdzie można rozgrywać zawody gminne i nie tylko. Nasze drużyny zdobywają czołowe miejsca na wielu powiatowych i wojewódzkich zawodach, a poziom gry jest bardzo wysoki. To wzbudza radość Wójta Gminy Limanowa, że dzieci w naszej gminie aktywnie spędzają czas zarówno w czasie zajęć lekcyjnych, jak i podczas zawodów.

{multithumb thumb_height=150}

Przykładem właściwej polityki gminy były organizowane w dniu 16 marca br. w Zespole Szkół w Mordarce Mistrzostwa Gminy Limanowa w Mini Piłkę Ręczną Chłopców wg Kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej z rocznika 1998 i młodszych. Do turnieju swój udział zgłosiło 8 drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Limanowa.

W rywalizacji po zaciętej walce i dobrej grze I miejsce i awans na zawody powiatowe uzyskali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi I i będą oni reprezentować Gminę Limanowa na tych zawodach w Mszanie Dolnej 12 kwietnia br. Grali oni w składzie : Krzysztof Grabowski, Bartłomiej Kulig, Ryszard Wielowski, Tomasz Twaróg, Andrzej Duda, Patryk Bulanda, Jarosław Florek, Eryk Pająk, Karol Biedroń, Łukasz Bugajski, Grzegorz Majka. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Marek Młynarczyk.

II miejsce zdobyła drużyna chłopców z Rupniowa, III miejsce z Mordarki, IV miejsce z Siekierczyny I, V miejsce z Pisarzowej, VI miejsce z Pasierbca, VII miejsce z Siekierczyny II, VIII miejsce z Młynnego.

Dyplomy i nagrody wszystkim drużynom, które wzięły udział w zawodach wręczyli ; Franciszek Bieda - Z-ca Wójta Gminy Limanowa, Danuta Bulanda - Dyrektor Zespołu Szkół w Mordarce, Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu i nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Mordarce Janusz Zelek.

B.P.

{multithumb thumb_height=150}