Dekanalne Rozgrywki Piłki Nożnej Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza - Dekanat Ujanowice

08.03.2011

Dnia 19 lutego 2011 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Pasierbcu odbyły się Dekanalne Rozgrywki Piłki Nożnej Halowej dla ministrantów i lektorów z Dekanatu Ujanowice. Rozgrywki te zostały zorganizowane w ramach Dnia Skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza, które zorganizował dekanalny opiekun Ksiądz Zbigniew Kruczyński.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta dla Liturgicznej Służby

Ołtarza w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, po której uczestnicy udali się na poczęstunek do Domu Pielgrzyma w Pasierbcu, a następnie do Hali Sportowej.
{multithumb thumb_height=150}

Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10.00 wzięło w nich udział 28 grup w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia. Uczestnicy spotkania przyjechali z następujących parafii:

1. Jaworzna - 5 drużyn
  2. Kamionka Mała - 1 drużyna
  3. Laskowa - 4 drużyny
  4. Łososina Górna - 2 drużyny
  5. Michalczowa - 2 drużyny
  6. Pasierbiec - 5 drużyn
  7. Ujanowice - 4 drużyny
  8. Żmiąca - 4 drużyny

Drużyny, które zajęły miejsce I i II z każdej Kategorii przeszły na drugi etap rozgrywek Piłki nożnej Halowej - Etap Rejonowy , który odbędzie się 12 marca w Limanowej, a następnie zostanie rozegrany etap Diecezjalny - 26 marca 2011 w Brzesku, a po nim Etap Ogólnopolski.

Do Etapu Rejonowego zakwalifikowały się następujące drużyny:

Kategoria Szkoła Podstawowa:
I Miejsce - Laskowa
II Miejsce - Jaworzna

Kategoria Gimnazjum:
I Miejsce - Łososina Górna
II Miejsce - Ujanowice

Kategoria Szkoła Średnia:
I Miejsce - Jaworzna
II Miejsce - Pasierbiec

Wszystkie drużyny otrzymały dyplom za uczestnictwo, natomiast za pierwsze miejsca zostały wręczone trzy puchary - zasponsorowane przez pana Jacentego Musiała, oraz dyplomy.

Ks. Z.Kruczyński

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta dla Liturgicznej Służby

{multithumb thumb_height=150}

1. Jaworzna - 5 drużyn