"CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA"

06.02.2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Społecznej w Limanowej w roku bieżącym przystępuje do realizacji trzeciego etapu projektu "Czas na aktywność w gminie Limanowa". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest rozwój i podniesienie aktywności społecznej i mobilności środowiskowej osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej GOPS w Limanowej, poprzez udzielenie wsparcia w pokonaniu barier psychospołecznych i środowiskowych.

W projekcie mogą wziąć udział osoby zamieszkałe na terenie gminy Limanowa, w wieku aktywności zawodowej, zarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne lub niepracujące, zagrożone wykluczeniem społecznym.

W roku bieżącym przewidziano, że w projekcie weźmie udział 15 beneficjentów. Dla uczestników zaplanowano trzy etapy treningów:

1. Trening kompetencji i umiejętności społecznych. Szkolenie będzie realizowane w II kwartale 2012r. Obejmuje 5 dni szkoleniowych, 30 godzin dydaktycznych. Warsztaty mają na celu zapoznanie z zasadami efektywnej komunikacji i nabycie umiejętności prawidłowego porozumiewania się z innymi, poznawanie technik radzenia sobie ze stresem.
  2. Kurs zawodowy - sprzedawca z obsługą kas fiskalnych . Zajęcia mają na celu podnoszenie kompetencji o charakterze zawodowym umożliwiających aktywizację zawodową. Realizacja przewidziana jest na II kwartał 2012r i obejmuje co najmniej 60 godzin dydaktycznych.
  3. Trening pracy- zajęcia przygotowujące do wejścia w środowisko, przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, pisania CV, podania o pracę. Szkolenie obejmuje 3 dni, 24 godziny dydaktyczne. Realizacja przewidziana jest na III kwartał 2012r.

Rekrutacja do projektu prowadzona jest przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie dodatkowe informacje mogą uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej, ul. M. B. Bolesnej 18B pok. 23 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 lub pod numerem telefonu (18) 3373-657

GOPS Limanowa

GOPS Limanowa