Zakończenie ferii w Gminie Limanowa

14.02.2011

Gmina Limanowa przywiązuje dużą wagę do organizacji wypoczynku w okresie ferii i wakacji. Wiele z organizowanych imprez jest ukierunkowanych na turystów licznie odwiedzających naszą gminę.

Dlatego też w gminie Limanowa w okresie ferii zorganizowano wiele ciekawych imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych. Imprezy te odbywały się w wiejskich domach kultury, bibliotekach i szkołach.

{multithumb thumb_height=150}

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi oraz jej filie przygotowały wiele interesujących konkursów i zabaw. Odbywały się zajęcia literacko -plastyczne, quizy oraz konkursy, m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Zimowy pejzaż", w Bibliotece w Kaninie - również konkurs plastyczny "Jan Paweł II w moim życiu - w przededniu beatyfikacji", a w Bibliotece w Nowy Rybiu - konkurs "O życiu i twórczości Marii Dąbrowskiej" - patronki miejscowej szkoły.

Warsztaty komputerowe "Z internetem za pan brat" odbyły się w Bibliotece w Siekierczynie, a w Bibliotece w Rupniowie i w Bibliotece w Starej Wsi podsumowano konkurs pt. "Czytelnik Roku 2010".

Przez cały okres ferii w Bibliotece w Pisarzowej miały miejsce warsztaty teatralne, a zdobyte umiejętności dzieci przedstawiły na uroczystym podsumowaniu ferii organizując dla najmłodszych "Dzień uśmiechu". Niecodzienne - Walentynkowe Spotkanie pod hasłem "Do zakochania jeden krok…" odbyło się w Bibliotece w Kaninie, a zajęcia plastyczne "Bądź moją walentynką" zorganizowała Biblioteka w Młynnem.

Ciekawe programy przygotowały również Wiejskie Domy Kultury. Wieczór Kolęd z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi oraz z Zespołem "Niebiescy Chłopcy" zorganizował Wiejski Dom Kultury w Starej Wsi.

W Wiejskim Klubie Kultury w Pisarzowej odbył się Turniej Tenisa Stołowego "O lodową piłeczkę", a w Wiejskim Domu Kultury w Sowlinach odbywały się zajęcia z nauki gry w szachy. Dzieci i młodzież z Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi oraz Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce uczestniczyły w wyprawach do lasu, podczas których naprawiano paśniki i karmniki oraz dokarmiano leśne zwierzęta.

Wiele ciekawych zajęć w czasie ferii odbywało się także w szkołach. W poszczególnych placówkach zorganizowano kółka zainteresowań, ogniska muzyczne, zajęcia w bibliotekach i pracowniach komputerowych, zajęcia teatralne oraz konkursy literackie.

Ferie w gminie Limanowa można było też spędzić na sportowo. Spośród wielu dyscyplin sportowych bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy jest halowa piłka nożna. Dlatego też w ramach imprez sportowych w czasie ferii odbył się w Rupniowie Halowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Limanowa, w którym uczestniczyło 5 drużyn z terenu gminy.

Cieszymy się, że przygotowane imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i że tak licznie uczestniczyła w nich młodzież oraz dzieci z terenu naszej gminy, a także turyści wypoczywający w naszych stronach.

K G-L.

{multithumb thumb_height=150}