Zabawa choinkowa dla dzieci niepełnosprawnych w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie

05.02.2011

Dnia 1 lutego 2011r. w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Limanowa. Zabawa była połączona z ogłoszeniem wyników II Gminnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Najpiękniejsza bombka choinkowa".

Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 48 prac z 11 szkół. Celem
konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych związanych z własnoręcznym wykonywaniem ozdób choinkowych oraz popularyzacja działań plastycznych i rozwijanie talentu artystycznego dzieci.

{multithumb thumb_height=150}

Na uroczystość przybyły dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami (opiekunami). Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Małgorzata Lenartowicz - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Marek Ziaja - dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Rafał Woźniak - kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji, Stanisław Piegza - kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych oraz prezes Klubu Sportowego "Błyskawica" w Rupniowie, Jacenty Musiał - kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu.

Otwarcia imprezy dokonał wicedyrektor Zespołu Szkół mgr Robert Piwowarczyk. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli szopkę noworoczną przygotowaną przez uczniów klasy II pod kierunkiem mgr Haliny Waktor.

Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursu plastycznego. Przewodnicząca jury mgr Maria Królik zwróciła uwagę na wysoki poziom wszystkich prac. Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczali: komisja w składzie Maria Królik, Agnieszka Pałka oraz zaproszeni goście. Wręczono też nagrody specjalne. Ich fundatorami byli: Stanisław Piegza oraz Jacenty Musiał.

Po gorącym posiłku rozpoczął się bal, którego celem była integracja dzieci podczas wspólnych zabaw oraz dostarczenie im przyjemnych doznań wynikających z udziału w licznych zabawach i konkursach takich jak: taniec z balonami, taniec na gazecie, rozpoznawanie postaci z bajek, rozpoznawanie dźwięków przyrody. Były również zagadki dla dzieci i dorosłych, konkurs plastyczny oraz wybór Królowej i Króla balu. Wszystkie konkursy były nagradzane upominkami. Zabawa od początku do końca przebiegała w miłej atmosferze.

Trzeba zaznaczyć, że realizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów takich jak: Urząd Gminy Limanowa (Wydział Oświaty, Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji, Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu), Urząd Miasta Limanowa, Halina Zapała - Firma Handlowo - Usługowa ‘Plastuś", Mirosław Bubula - Księgarnia "Nowa", Robert Piwowarczyk - Ośrodek Szkolenia Kierowców, Bahlsen Sp. z o.o., Stanisław Piegza, Jacenty Musiał, Władysław Sułkowski, Stanisław Młyński, Tymbark S.A, Księgarnia "Sokół", Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Laskopol". Dzięki ich hojności wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i wartościowe nagrody a nauczyciele imienne podziękowania.

Słowa uznania należą się również uczniom naszej szkoły, którzy chętnie włączyli się w organizację imprezy i wzorcowo wywiązali się z podjętych zadań. Uczennice gimnazjum: Izabela Nowak, Alicja Ptaszek, Angelika Matacz, Ewelina Pytko, Justyna Sojka oraz Brygida Zapała przygotowały konkursy i zabawy dla uczestników balu. Przebrane za Królową Śniegu, Czerwonego Kapturka, Śpiąca Królewnę, Calineczkę, Smerfetkę i wróżkę poprowadziły bal. Pomysł ten bardzo spodobał się dzieciom. Piotr Matląg i Dawid Dudek zadbali o oprawę muzyczną imprezy.

Koordynatorkami uroczystości były: Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka.
Podejmowanie tego typu działań sprzyja kształtowaniu właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Uczy tolerancji, wrażliwości i serdeczności. Dzieci niepełnosprawne mają możliwość pochwalić się swoimi możliwościami i umiejętnościami, nawiązują też nowe znajomości. Mogą zaistnieć nie tylko w życiu społeczności szkolnej ale i lokalnej.

Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka

Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 48 prac z 11 szkół. Celem

{multithumb thumb_height=150}

Koordynatorkami uroczystości były: Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka.

Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka