Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego: "Jan Paweł II w moim życiu - w przededniu beatyfikacji"

17.02.2011

Już niespełna za trzy miesiące będziemy świadkami niezwykłej historycznej chwili, beatyfikacji naszego papieża Jana Pawła II. Podczas ostatniej pielgrzymki do ojczyzny w 2002 roku 19 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej Ojciec św. mówił do nas: "Pamiętajcie o mnie w modlitwie, za życia Mojego i po śmierci". Posłuszni temu wezwaniu, musimy pamiętać, iż podtrzymywanie pamięci o Papieżu wśród dzieci i młodzieży jest naszym priorytetowym zadaniem, a zarazem
testamentem, pozostawionym dla nas i dla przyszłych pokoleń w myśl słów Wielkiego Rodaka, iż: "przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro".

Temu celowi miał służyć zorganizowany przez Gminną Bibliotekę w Kaninie konkurs plastyczny "Jan Paweł II w moim życiu - w przededniu beatyfikacji", którego rozstrzygnięcie miało miejsce 16 lutego 2011 r.

{multithumb thumb_height=150}

W konkursie plastycznym zwyciężyli:

• I miejsce - Justyna Iwańska
  • II miejsce - Justyna Karaczyn
  • III miejsce - Monika Śliwa
  • Wyróżnienie - Klaudia Zięba.

Ponadto został ogłoszony tytuł "Czytelnika Roku 2010" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kaninie, który otrzymała Patrycja Gurgul, natomiast II miejsce - Gabriela Lis i III miejsce Justyna Uryga.

Imprezę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, którzy wręczali zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe: Wice Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie - Halina Śmierciak oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego - Mieczysław Uryga.

W uroczystości uczestniczyli również: Sołtys Kaniny - Jadwiga Hebda, grono pedagogiczne, plastyczka i zarazem jurorka w konkursie - Agnieszka Leśniak oraz dzieci.

Uczestnicy spotkania wysłuchali krótkiego montażu muzyczno - literackiego przygotowanego przez uczennice klasy piątej. Na zakończenie goście dokonali pamiątkowego wpisu do Kroniki Gminnej Biblioteki Publicznej w Kaninie.

Maria Trzupek

{multithumb thumb_height=150}

W konkursie plastycznym zwyciężyli:

• I miejsce - Justyna Iwańska
  • II miejsce - Justyna Karaczyn
  • III miejsce - Monika Śliwa
  • Wyróżnienie - Klaudia Zięba.

Maria Trzupek