Udane ferie w Pisarzowej

15.02.2011

Budynek, gdzie mieści się Biblioteka i Wiejski Klub Kultury w Pisarzowej, w ferie staje się centralnym punktem wsi dla kilkuset osób, a to za sprawą bogatego programu, który przygotowały te placówki na czas zimowego wypoczynku.

W Bibliotece odbywały się zajęcia tematyczne, poświęcone kulturze i tradycji górali podhalańskich Zorganizowano konkursy, zajęcia plastyczne, pogadanki o zwyczajach ludowych i kuchni regionalnej
Podhala. Przez całe ferie trwały również warsztaty teatralne, gdzie dzieciaki nie tylko szlifowały swoje role, ale z pomocą rodziców własnoręcznie przygotowywały stroje i rekwizyty na występ, który odbył się podczas balu karnawałowego. Sam bal był głównym elementem ferii i okazją do podsumowania udanych ferii. To właśnie podczas jego trwania odbyła się inscenizacja „Dnia uśmiechu” w wykonaniu najmłodszych. Pragniemy podziękować serdecznie prywatnemu sponsorowi, Państwu Grażynie i Mariuszowi Sołtys, którzy ufundowali dla dzieciaków całą masę słodyczy i napoje. Dziękujemy!

{multithumb thumb_height=150}

Rozrzut wieku na tej imprezie przejdzie chyba do historii. Najmłodszy uczestnik, Julian, miał półtora miesiąca (to pierwszy obywatel powiatu limanowskiego 2011 roku, urodzony 1 stycznia), najstarsze Panie to Babcie, które przyszły z wnukami. Obecny był również Pan Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi i Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, który nie tylko oficjalnie podsumował ferie, ale i dał się zauroczyć naszym dzieciakom i dał się im porwać do zabawy.

Klub Kultury również przeżywał prawdziwe oblężenie. W pierwszym tygodniu ferii trwały zmagania w wirtualnej lidze PES 2011, wzięło w nich udział 25 zawodników. Podzieleni na pięć grup przez dwa dni toczyli boje eliminacyjne, które wyłoniły 10 finalistów. Po zaciętych pojedynkach i emocjach, równych tym na prawdziwych boiskach, ostatecznymi zwycięzcami finałowych rozgrywek zostali:

• Mistrz - Łukasz Leśniak
  • Wicemistrz - Paweł Kudłacz
  • III miejsce - Karol Raczek
  • IV miejsce- Mirosław Serafin.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcom wręczono oprócz dyplomów puchary.

Drugi tydzień ferii zdominował tenis stołowy. V edycja turnieju „O lodową piłeczkę” zgromadziła rekordową liczbę zawodników, bo aż 31. Walczyli w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy do lat 15, juniorzy do lat 18 i seniorzy powyżej 18 lat.

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii, uhonorowani pucharami:

• Młodzicy: 1. Robert Wójcik, 2. Artur Michalik, 3. Karol Jasica
  • Juniorzy: 1. Marcin Witowski, 2. Damian Jasica, 3. Paweł Rogóż
  • Seniorzy: Adam Górka, 2. Daniel Górka, 3. Józef Ciuła

Kto nie był na tych turniejach, nie zdaje sobie sprawy, jakie zainteresowanie i emocje im towarzyszą. Zawodnicy przygotowują się do startu już od jesieni, sam turniej gromadzi nie tylko coraz większą liczbę uczestników, ale przyciąga również kibiców. Cieszymy się, że wpisał się na dobre w kalendarz feryjnych atrakcji.

Wprawdzie tegoroczne ferie to już historia, ale już dzisiaj wiemy, że te następne będą równie udane, o ile nie bardziej.

TF-JM

{multithumb thumb_height=150}

• Mistrz - Łukasz Leśniak
  • Wicemistrz - Paweł Kudłacz
  • III miejsce - Karol Raczek
  • IV miejsce- Mirosław Serafin.

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii, uhonorowani pucharami:

• Młodzicy: 1. Robert Wójcik, 2. Artur Michalik, 3. Karol Jasica
  • Juniorzy: 1. Marcin Witowski, 2. Damian Jasica, 3. Paweł Rogóż