Sukces zawodników Klubu Sportowego "Limanowa-swim" w Grand Prix Małopolski w Nowym Sączu

19.02.2011

Trzy medale w tym złoto i dwa brązowe zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego "Limanowa-swim" na zawodach Grand Prix Małopolski w Nowym Sączu.

Ogromnym sukcesem zawodników K.S. "Limanowa-swim" zakończyły sie starty na zawodach zorganizowanych przez Małopolski Związek Pływacki i Sądeckie Towarzystwo Pływackie w Nowym Sączu. W Grand Prix Małopolski wzięło udział 25 klubów pływackich z całej Polski. Razem wzięło udział w zawodach 170 zawodników. Startowali w 12 konkurencjach indywidualnych i 4 drużynowych.
Barwy naszego Klubu reprezentowali Patryk Bochenek, Wioletta Orczykowska i Paulina Widomska. Ci zawodnicy ukończyli 14 rok życia i dzięki temu mogli brać udział w zawodach rywalizując w najmłodszej kategorii wiekowej. Wyniki uzyskane przez naszych zawodników pozwoliły im uplasować się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Nasz Klub wyprzedziły tylko kluby Unia Oświęcim i Jordan Kraków.

{multithumb thumb_width=150 thumb_height=0}

W indywidualnej klasyfikacji Grand Prix Małopolski najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej 14 lat została Wioletta Orczykowska - wynik punktowy z dwóch startów 1072pkt. Wynik ten zawdzięcza rewelacyjnemu startowi na 100m stylem dowolnym, w którym uzyskała rekord życiowy 1`03``50. Wynik ten jest dobrym prognostykiem przed startem na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim 11-12.03.2011. Kolejnym dystansem na którym Wioletta mogła zaprezentować swoją formę sportową był start na 400m stylem dowolnym. Na tym dystansie uzyskała wynik 4`57``08, który jest również jej nowym rekordem życiowym.

W zawodach GPM w Nowym Sączu udało się wystartować Paulinie Widomskiej. W ostatnim tygodniu zawodniczka nie trenowała z powodu choroby i jej udział w GPM stał pod znakiem zapytania. Pomimo osłabionego organizmu zdobyła brązowy medal uzyskując jednocześnie rekord życiowy na dystansie 100m stylem grzbietowym 1`15`81. Paulina wystartowała również w konkurencji 200m stylem zmiennym, jednak podczas tego startu widoczne było osłabienie organizmu chorobą przez co wynik nie był rewelacyjny 2`43``12.

{multithumb thumb_width=0 thumb_height=150}

Kolejnym zawodnikiem reprezentującym nasz Klub na zawodach w Nowym Sączu był Patryk Bochenek. Wystartował On w dwóch konkurencjach: 100m stylem grzbietowym i 100m stylem dowolnym. Wyniki jakie uzyskał na tych dystansach okazały się jego najlepszymi wynikam w historii. Na 100m stylem grzbietowym uzyskał 1`19`91 dzięki czemu poprawił rekord życiowy o cztery i pól sekundy. Na dystansie 100m stylem dowolnym wynik uzyskany przez Patyka to 1`08``70 a jego rekord do tej pory to 1`08``92.

Podsumowując uważam, że starty w Grand Prix Małopolski były bardzo udane. Gratuluje wszystkim zawodnikom rekordów życiowych i woli walki jaką zaprezentowali na basenie.

Wszystkich Państwa zapraszam do śledzenia wyników zawodników K.S. "Limanowa-swim" na zbliżających sie zawodach Grand Prix Polski w Ciechanowie 26-27.02.2011 oraz zapraszam do śledzenia wyników za trzy tygodnie na Mistrzostwach Polski 14 latków w Gorzowie Wielkopolskim.

Autor: swim
/zdjęcia i przedruk: limanowa-swim.pl/