Spotkanie z Markiem Dudkiem "Między Alpami, a Beskidami"

28.02.2011

W dniu 25 lutego br. odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi spotkanie autorskie z Markiem Dudkiem - podróżnikiem, fotografikiem, alpinistą... w końcu filmowcem dla którego dokumentowanie swoich podróży i wypraw górskich stało się pasją. Również człowiekiem przestrzeni i ruchu lubiącego odkrywać nie tylko nowe miejsca, ale również siebie w różnych sytuacjach i wyzwaniach.

Marek Dudek jest autorem filmów o tematyce wysokogórskiej: "Miasteczko", "Mat" "Powroty" oraz serii etiud filmowych pod wspólnymi tytułami "Poezja gór" "Świat gór" oraz "Malowanie Beskidami".

{multithumb thumb_height=150}

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał witając wszystkich gości i uczestników mówił, że jest to spotkanie z cyklu "Limanowianie znani i nieznani", na których prezentowane są wybitne postacie z Limanowej. A bez wątpienia do nich należy Marek Dudek.

Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób. M. in.: Ks. Paweł Stec - ksiądz z Parafii Rzymsko-Katolickiej w Starej Wsi, Halina Mąka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, Józef Mąka - Radny Gminy Limanowa, Roman Ciesielczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kłodnem oraz mieszkańcy Starej Wsi, Limanowej i Gminy Limanowa.

Wieczór filmowy odbywał się w podniosłej atmosferze. Zostały przedstawione krótkie filmy o Alpach, na których można było zobaczyć jak wygląda wyprawa w wysokie góry, wspinaczka oraz zmaganie człowieka z naturą jakie mogą doświadczyć alpiniści.

Autor również zaprezentował filmy z Beskidu Wyspowego i Gorców. Pokazał uchwycone wspaniałe widoki roztaczające się w naszej gminie, które niczym nie ustępują pięknem krajobrazów Alp.

Alpinista - Marek Dudek opowiadał również jak wyglądają wyprawy, co trzeba ze sobą zabrać i jakie są zagrożenia na takiej wyprawie, te cenne uwagi kierował szczególnie dla przyszłych adeptów wycieczek górskich.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi i jej Filie.

M S

{multithumb thumb_height=150}