Kolejny sukces grup kolędniczych z gminy Limanowa

02.02.2011

Dużym sukcesem zakończył się występ grup kolędniczych z gminy Limanowa na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu, które odbyły się w dniach 29-30 stycznia br.

Komisja w składzie: Aleksandra Szurmiak - Bogucka - etnomuzykolog - Kraków, Maria Danuta Cetera - etnograf - Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, Jadwiga Adamczyk - muzyk - Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Benedykt Kafel - etnograf - Małopolskie
Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, po obejrzeniu 26 grup kolędniczych, w tym 12 grup dziecięcych oraz 14 grup młodzieżowych z województw: małopolskiego i podkarpackiego przyznała m.in.:

{multithumb thumb_height=150}

w kat. grup dziecięcych
cztery równorzędne I miejsca:

• Z turoniem z Pasierbca (pow. Limanowski; gmina Limanowa) - grupa ta reprezentowała Zespół Szkół w Pasierbcu, a przygotowana została przez Pana Krzysztofa Pucha,
  • Kolędnicy z Kapeli Mała Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej (pow. suski),
  • Pasterze z szopką z Mystkowa (pow. nowosądecki),
  • Z gwiazdą z Juszczyna (pow. suski)

w kat. grup młodzieżowych:
trzy równorzędne I miejsca:

• Z gwiazdą Rodzina Molów ze Starej Wsi (pow. Limanowski; gmina Limanowa)- grupę przygotował Pan Władysław Mól,
  • Pasterze z Wilkowiska (pow. limanowski),
  • Draby z Olszyn (pow. tarnowski)

Poziom był bardzo wysoki - powiedział nam Władysław Mól, ojciec młodych kolędników ze Starej Wsi - Jako ojciec mocno trzymałem kciuki i dopingowałem chłopców, i aż łzy mi stanęły w oczach, gdy dowiedziałem się o naszym sukcesie.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych grup. Zdobycie tak czołowych miejsc jest potwierdzeniem, że kolędowanie w naszej gminie jest żywo kultywowane. Troska o zachowanie dziedzictwa kulturowego jest obowiązkiem nas wszystkich, a samorządy winny wspierać rozwój tej kultury.

Jacenty Musiał

{multithumb thumb_height=150}

w kat. grup dziecięcych
cztery równorzędne I miejsca:

• Kolędnicy z Kapeli Mała Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej (pow. suski),
  • Pasterze z szopką z Mystkowa (pow. nowosądecki),
  • Z gwiazdą z Juszczyna (pow. suski)

w kat. grup młodzieżowych:
trzy równorzędne I miejsca:

• Pasterze z Wilkowiska (pow. limanowski),
  • Draby z Olszyn (pow. tarnowski)

Jacenty Musiał