Jan Myszka - sołtysem wsi Nowe Rybie

13.02.2011

W dniu 6 lutego 2011 r. w Domu Kultury w Nowym Rybiu odbyło się zebranie wiejskie, na którym zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym dokonano wyboru sołtysa wsi, po upływającej 4-letniej kadencji.

Zebranie prowadził Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, który poinformował zebranych o zasadach wyboru sołtysa.

{multithumb thumb_height=150}

Jan Myszka - sołtys wsi przedstawił sprawozdanie z 4-letniej kadencji oraz podziękował za duże zaangażowanie mieszkańców w realizację wielu przedsięwzięć gospodarczych i społecznych. Podziękowania również złożył na ręce Wójta Gminy oraz Rady Powiatu Limanowskiego, gdzie wspólnie ze starostwem powiatowym zrealizowana była droga Limanowa - Stare Rybie - Tarnawa w ramach "Schetynówki", dzięki czemu nastąpi rozwój gospodarczy Ziemi Limanowskiej, gdyż jest to najkrótsza droga do Krakowa.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kandydat na sołtysa był zobligowany do przedstawienia listy poparcia swojej osoby przez minimum 20 mieszkańców sołectwa.

Listę poparcia dostarczyli obecny sołtys wsi Jan Myszka oraz Józef Niedbach.

W zebraniu brało udział 117 mieszkańców wsi oraz władze samorządowe: Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, Wice Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Jacenty Musiał - Radny Powiatu Limanowskiego, Marek Ziaja - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Grażyna Stalmach - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu oraz Józef Kosiarski - opiekun wsi.

W głosowaniu tajnym mieszkańcy sołtysem wsi wybrali Jana Myszkę, który otrzymał 100 głosów, natomiast Józef Niedbach otrzymał 17 głosów.

Ponadto do Rady Sołeckiej wybrani zostali: Kazimierz Adamczyk, Zofia Pietroń, Dorota Szumańska, Józef Smoroński, Stanisław Trojański.

Wójt Gminy Limanowa przedstawił najistotniejsze zadania inwestycyjne jakie prowadzone będą przez Gminę Limanowa w br.

Na zebraniu wiejskim podnoszony został problem likwidacji Urzędu Pocztowego w Nowym Rybiu, na okoliczność czego wystąpił Jacenty Musiał, który poinformował, na ostatniej sesji Rady Powiatu Limanowskiego stosowną w tym temacie Interpelację.

Mieszkańcy wsi w wyniku dyskusji podjęli wniosek złożony przez sołtysa Jana Myszkę z prośbą o przywrócenie Urzędu Pocztowego, który z punktu widzenia społecznego jest bardzo ważnym nie tylko dla mieszkańców wsi, ale i również okolicznych miejscowości.

Drugim wnioskiem złożonym na zebraniu był problem pęknięcia nawierzchni asfaltowej drogi "Pod Ogrody k/Kościoła".

Sołtys wsi podziękował wszystkim mieszkańcom za wybór i zadeklarował dalszą aktywną prace na rzecz wsi oraz gminy Limanowa.

Wybrany sołtys Jan Myszka urodził się w 1955 r. w Nowym Rybiu i praktycznie cały okres dzieciństwa oraz dorosłego życia spędził w tej miejscowości włączając się w wiele przedsięwzięć społeczno-gospodarczych. W Radzie Sołeckiej tej wsi jest od 1999 r. Od 1973 r. pracuje w Kółku Rolniczym w Nowym Rybiu. Sołtysem wsi jest od 2 kadencji. Obecnie jest również Przewodniczącym Spółki Wodnej w Nowym Rybiu. Jak mówi "Najważniejszym zadaniem dla wsi jest zaopatrzenie wszystkich mieszkańców w wodę, a w przyszłości kanalizacja, poprawa dróg, a nade wszystko modernizacja 7 dróg gminnych poprzez położenie nawierzchni asfaltowej, współpraca z Powiatem Limanowskim, Gminą Limanowa, Szkołą Podstawową, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Parafią. Wierzę, że ta 4-letnia kadencja zostanie dobrze wykorzystana dla naszych mieszkańców".

K.G-L

{multithumb thumb_height=150}

Listę poparcia dostarczyli obecny sołtys wsi Jan Myszka oraz Józef Niedbach.

K.G-L