Drugie miejsce Grupy Kolędniczej z Makowicy w Bukowinie Tatrzańskiej

14.02.2011

Na Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, który odbywał się w dniach 10-12 lutego 2011 r. w ramach "39 Góralskiego Karnawału" w Bukowinie Tatrzańskiej Gminę Limanowa reprezentowała Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich z Makowicy.

Od środy przez scenę Domu Ludowego przewinęły się prawdziwe tłumy wykonawców z całej Polski. 45 artystów zaprezentowało na niej 478 prac (rzeźba, malarstwo, haft, bibułkarstwo, wyroby ze skóry, snycerstwo, kuśnierstwo).

W tym roku po raz pierwszy tradycyjne spinki góralskie - nagrody dla najlepszych grup kolędniczych zamieniono na rozety góralskie autorstwa Janusza Koniecznego.

Komisja w składzie: mgr Aleksandra Bogucka - etnomuzykolog, dr Artur Czesak - dialektolog, mgr Benedykt Kafel - etnograf, mgr Dorota Majerczyk - etnolog, dr Stanisław Węglarz - antropolog kulturowy po obejrzeniu 50 grup kolędniczych dorosłych przyznała sześć równorzędnych pierwszych miejsc, jedenaście równorzędnych drugich i jedenaście równorzędnych trzecich miejsc. Wśród nagrodzonych była Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Makowicy, która zdobyła II miejsce i odebrała srebrną rozetę góralską.

Z sukcesu naszej grupy należy się cieszyć, gdyż jest to ogromne wyróżnienie i następne trofeum Koła z Makowicy, które naszą gminę na "Karnawale Góralskim" reprezentowało już 7 razy.

Jacenty Musiał

Jacenty Musiał