Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2011 r.

31.01.2011

Urząd Gminy Limanowa informuje, że w terminie od 1 marca 2011 r. – 31 marca 2011 r. będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2010 r. do 28 lutego 2011 r.

Wnioski o przyznanie zwrotu podatku akcyzowego dostępne są w Urzędzie Gminy w Limanowej w pokoju nr 4, jak również na naszej stronie internetowej w wirtualnym biurze obsługi klienta.

W momencie składania wniosku producent rolnym musi być posiadaczem (samoistnym lub zależnym – dzierżawcą) gospodarstwa rolnego, a grunty powinny być wykazane w ewidencji gruntów i budynków na dzień 1 kwietnia 2010 r. jako użytki rolne.

W przypadku, gdy grunty rolne stanowią przedmiot współposiadania, zwrot podatku akcyzowego przysługuje temu współposiadaczowi, co do którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę wyrażoną we wniosku (pisemna zgoda nie dotyczy współmałżonków).

Kwotę zwrotu podatku akcyzowego ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego wynikającej z faktur VAT oraz stawki zwrotu podatku do 1 litra oleju napędowego (w 2011 r.- 0,85zł), w ramach rocznego limitu.

Roczny limit ustala się jako kwotę stanowiącą iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego tj. 0,85 zł, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych, będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego.

Wypłata zwrotu podatku przyznanego na podstawie decyzji następuje w terminie od dnia 1 maja do dnia 31 maja 2011 r. gotówką w kasie Urzędu Gminy Limanowa albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.