Zmarł Ks. Kazimierz Jedynak - Proboszcz Parafii Kanina

12.01.2011

Dnia 11 stycznia 2011 r., w wieku 59 lat zmarł Ks. Kazimierz Jedynak - Proboszcz Parafii Kanina.

Ks. Kazimierz Jedynak urodził się 12 lutego 1951 r. w Brzesku. Tam ukończył Szkołę Podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 6 czerwca 1976 r.

Posługę kapłańską jako wikariusz Ks. Kazimierz rozpoczął w Parafii Łużna. Następnie pracował w Parafiach: Czermin, Podegrodzie, Gumniska i Cikowice.

Urząd Proboszcza Parafii Kanina pełnił od 1989 r. Od 1999 r. sprawował też obowiązki Wicedziekana Dekanatu Limanowa oraz od 1998 r. obowiązki wicenotariusza do spraw łączności internetowej w dekanacie Limanowa.

Wprowadzenie ciała Śp. Księdza Kazimierza Jedynaka do Kościoła Parafialnego w Kaninie odbędzie się w czwartek - 13 stycznia o godz. 16.00, natomiast Msza św. pogrzebowa w Kościele Parafialnym w Kaninie odbędzie się w piątek 14 stycznia o godz. 14.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.