Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zawody Pucharu Polski o Puchar Łysej Góry zakończone!

03.01.2011

W dniach 3-4 stycznia br. na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski odbywały się Mistrzostwa Polski o Puchar Łysej Góry w kategorii Junior B i Junior C. W zawodach wzięła udział czołówka zawodników z 42 klubów sportowych z całej Polski - łącznie 162 zawodników.


{multithumb thumb_height=150}

Wyniki pierwszego dnia zawodów:

Kat. Juniorka B:

  • I miejsce - Katarzyna Wąsek - SRS Czantoria Ustroń
  • II miejsce - Aleksandra Luberda - Ks AZS Zakopane SMS
  • III miejsce - Katarzyna Jankowska - Ks AZS Zakopane SMS
  • IV miejsce - Sabina Wójcik - Ks AZS Zakopane
  • V miejsce - Aleksandra Malinowska - Ks Firn Zakopane
  • VI miejsce - Dorota Wysowska - Ks Narciarnia

Kat. Junior B:

  • I miejsce - Krzysztof Małkowski - Wkn Warszawa
  • II miejsce - Jakub Zastawny - Mkn Gliwice
  • III miejsce - Jędrzej Jasiczek - Sna Ski Team
  • IV miejsce - Paweł Sosgórnik - Ks AS
  • V miejsce - Emil Szot - Kn Gondola Krynica
  • VI miejsce - Antoni Szczepaniak - Sport Szok Kraków

Kat. Juniorka C:

  • I miejsce - Marika Cąkała - WKN
  • II miejsce - Zuzanna Czapska - WKN
  • III miejsce - Karolina Jarząb - Ks Narciarnia
  • IV miejsce - Natalia Setla - Ks Beskidy
  • V miejsce - Olga Kruczek - Ks Beskidy
  • VI miejsce - Maja Gadka - Ks Beskidy

Kat. Junior C:

  • I miejsce - Szymon Bębenek - Kn Gondola Krynica
  • II miejsce - Paweł Pyjas - Kn Siepraw-Ski
  • III miejsce - Piotr Habdas - Ks Beskidy
  • IV miejsce - Jan Guziak - Ks Grań Karpacz
  • V miejsce - Kamil Oramus - Kn Siepraw -Ski
  • VI miejsce - Paweł Wąsek - SRS Czantoria Ustroń

Wyniki drugiego dnia zawodów:

Kat. Juniorka B:

  • I miejsce - Katarzyna Wąsek - SRS Czantoria Ustroń
  • II miejsce - Katarzyna Jankowska - Ks AZS Zakopane SMS
  • III miejsce - Aleksandra Luberda - Ks AZS Zakopane SMS
  • IV miejsce - Aleksandra Malinowska - Ks Firn Zakopane
  • V miejsce - Katarzyna Mirek - Kn Gondola Zakopane
  • VI miejsce - Dorota Wysowska - Ks Narciarnia

Kat. Junior B:

  • I miejsce - Alan Kacica - Ks Grań Karpacz
  • II miejsce - Krzysztof Małkowski - Wkn Warszawa
  • III miejsce - Jędrzej Jasiczek - Sna Ski Team
  • IV miejsce - Emil Szot - Kn Gondola Krynica
  • V miejsce - Paweł Sosgórnik - Ks AS
  • VI miejsce - Stanisław Kubasiewicz - Wkn Warszawa

Kat. Juniorka C:

  • I miejsce - Marika Cąkała - WKN
  • II miejsce - Zuzanna Czapska - WKN
  • III miejsce - Justyna Sikora - Ks AZS Zakopane
  • IV miejsce - Helena Kubasiewicz - WKN
  • V miejsce - Maja Gadka - Ks Beskidy
  • VI miejsce - Natalia Setla - Ks Beskidy

Kat. Junior C:

  • I miejsce - Szymon Bębenek - Kn Gondola Krynica
  • II miejsce - Mikołaj Zółcik - WKN
  • III miejsce - Paweł Pyjas - Kn Siepraw-Ski
  • IV miejsce - Wiktor Apola - Kn MaguraPP Gorlice
  • V miejsce - Kamil Oramus - Kn Siepraw -Ski
  • VI miejsce -Michał Brachaczek - SRS Czantoria Ustroń

Zdobywcy miejsc od I-III otrzymali pamiątkowe medale, natomiast Puchar Łysej Góry w Kat. B i C zdobyły te zawodniczki i zawodnicy, którzy uzyskali najlepszy czas przejazdu łącznie w obu dniach zawodów.

Puchary zdobyli:

W Kat. Juniorka B:

  • Katarzyna Wąsek - za zajęcie I miejsca
  • Katarzyna Jankowska - za zajęcie II miejsca
  • Aleksandra Luberda - za zajęcie III miejsca

W Kat. Junior B:

  • Krzysztof Małkowski - za zajęcie I miejsca
  • Jędrzej Jasiczek - za zajęcie II miejsca
  • Emil Szot - za zajecie III miejsca

W Kat. Juniorka C:

  • Marika Cąkała - za zajęcie I miejsca
  • Zuzanna Czapska - za zajęcie II miejsca
  • Natalia Setla - za zajęcie III miejsca

W Kat. Junior C:

  • Szymon Bębenek - za zajęcie I miejsca
  • Paweł Pyjas - za zajęcie II miejsca
  • Kamil Oramus - za zajęcie III miejsca

Ceremonii dekoracji medalami oraz wręczenia pucharów zwycięzcom dokonali Franciszek Dziedzina - Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Delegat Techniczny Polskiego Związku Narciarskiego - Adam Sapeta oraz Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa.

Jak powiedział Stanisław Matląg - współzałożyciel stacji narciarskiej - wyniki poszczególnych zawodników liczą się do punktacji Pucharu Polski i reprezentacji na zawodach międzynarodowych.

Cieszymy się, że w zawodach o Puchar Łysej Góry wzięło udział tak wielu sympatyków narciarstwa z terenu całego kraju.

Sponsorami zawodów byli: Klub Sportowy „Firn”, Wójt Gminy Limanowa, Starosta Limanowski, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona S.A. Corp Polska Sp.z.o.o, Stacja Narciarska Limanowa Ski.

W dniach 3-4 stycznia br. na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski odbywały się Mistrzostwa Polski o Puchar Łysej Góry w kategorii Junior B i Junior C. W zawodach wzięła udział czołówka zawodników z 42 klubów sportowych z całej Polski - łącznie 162 zawodników.


{multithumb thumb_height=150}

Wyniki pierwszego dnia zawodów:

Kat. Juniorka B:

  • I miejsce - Katarzyna Wąsek - SRS Czantoria Ustroń
  • II miejsce - Aleksandra Luberda - Ks AZS Zakopane SMS
  • III miejsce - Katarzyna Jankowska - Ks AZS Zakopane SMS
  • IV miejsce - Sabina Wójcik - Ks AZS Zakopane
  • V miejsce - Aleksandra Malinowska - Ks Firn Zakopane
  • VI miejsce - Dorota Wysowska - Ks Narciarnia

Kat. Junior B:

  • I miejsce - Krzysztof Małkowski - Wkn Warszawa
  • II miejsce - Jakub Zastawny - Mkn Gliwice
  • III miejsce - Jędrzej Jasiczek - Sna Ski Team
  • IV miejsce - Paweł Sosgórnik - Ks AS
  • V miejsce - Emil Szot - Kn Gondola Krynica
  • VI miejsce - Antoni Szczepaniak - Sport Szok Kraków

Kat. Juniorka C:

  • I miejsce - Marika Cąkała - WKN
  • II miejsce - Zuzanna Czapska - WKN
  • III miejsce - Karolina Jarząb - Ks Narciarnia
  • IV miejsce - Natalia Setla - Ks Beskidy
  • V miejsce - Olga Kruczek - Ks Beskidy
  • VI miejsce - Maja Gadka - Ks Beskidy

Kat. Junior C:

  • I miejsce - Szymon Bębenek - Kn Gondola Krynica
  • II miejsce - Paweł Pyjas - Kn Siepraw-Ski
  • III miejsce - Piotr Habdas - Ks Beskidy
  • IV miejsce - Jan Guziak - Ks Grań Karpacz
  • V miejsce - Kamil Oramus - Kn Siepraw -Ski
  • VI miejsce - Paweł Wąsek - SRS Czantoria Ustroń

Wyniki drugiego dnia zawodów:

Kat. Juniorka B:

  • I miejsce - Katarzyna Wąsek - SRS Czantoria Ustroń
  • II miejsce - Katarzyna Jankowska - Ks AZS Zakopane SMS
  • III miejsce - Aleksandra Luberda - Ks AZS Zakopane SMS
  • IV miejsce - Aleksandra Malinowska - Ks Firn Zakopane
  • V miejsce - Katarzyna Mirek - Kn Gondola Zakopane
  • VI miejsce - Dorota Wysowska - Ks Narciarnia

Kat. Junior B:

  • I miejsce - Alan Kacica - Ks Grań Karpacz
  • II miejsce - Krzysztof Małkowski - Wkn Warszawa
  • III miejsce - Jędrzej Jasiczek - Sna Ski Team
  • IV miejsce - Emil Szot - Kn Gondola Krynica
  • V miejsce - Paweł Sosgórnik - Ks AS
  • VI miejsce - Stanisław Kubasiewicz - Wkn Warszawa

Kat. Juniorka C:

  • I miejsce - Marika Cąkała - WKN
  • II miejsce - Zuzanna Czapska - WKN
  • III miejsce - Justyna Sikora - Ks AZS Zakopane
  • IV miejsce - Helena Kubasiewicz - WKN
  • V miejsce - Maja Gadka - Ks Beskidy
  • VI miejsce - Natalia Setla - Ks Beskidy

Kat. Junior C:

  • I miejsce - Szymon Bębenek - Kn Gondola Krynica
  • II miejsce - Mikołaj Zółcik - WKN
  • III miejsce - Paweł Pyjas - Kn Siepraw-Ski
  • IV miejsce - Wiktor Apola - Kn MaguraPP Gorlice
  • V miejsce - Kamil Oramus - Kn Siepraw -Ski
  • VI miejsce -Michał Brachaczek - SRS Czantoria Ustroń

Zdobywcy miejsc od I-III otrzymali pamiątkowe medale, natomiast Puchar Łysej Góry w Kat. B i C zdobyły te zawodniczki i zawodnicy, którzy uzyskali najlepszy czas przejazdu łącznie w obu dniach zawodów.

Puchary zdobyli:

W Kat. Juniorka B:

  • Katarzyna Wąsek - za zajęcie I miejsca
  • Katarzyna Jankowska - za zajęcie II miejsca
  • Aleksandra Luberda - za zajęcie III miejsca

W Kat. Junior B:

  • Krzysztof Małkowski - za zajęcie I miejsca
  • Jędrzej Jasiczek - za zajęcie II miejsca
  • Emil Szot - za zajecie III miejsca

W Kat. Juniorka C:

  • Marika Cąkała - za zajęcie I miejsca
  • Zuzanna Czapska - za zajęcie II miejsca
  • Natalia Setla - za zajęcie III miejsca

W Kat. Junior C:

  • Szymon Bębenek - za zajęcie I miejsca
  • Paweł Pyjas - za zajęcie II miejsca
  • Kamil Oramus - za zajęcie III miejsca

Ceremonii dekoracji medalami oraz wręczenia pucharów zwycięzcom dokonali Franciszek Dziedzina - Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Delegat Techniczny Polskiego Związku Narciarskiego - Adam Sapeta oraz Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa.

Jak powiedział Stanisław Matląg - współzałożyciel stacji narciarskiej - wyniki poszczególnych zawodników liczą się do punktacji Pucharu Polski i reprezentacji na zawodach międzynarodowych.

Cieszymy się, że w zawodach o Puchar Łysej Góry wzięło udział tak wielu sympatyków narciarstwa z terenu całego kraju.

Sponsorami zawodów byli: Klub Sportowy „Firn”, Wójt Gminy Limanowa, Starosta Limanowski, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona S.A. Corp Polska Sp.z.o.o, Stacja Narciarska Limanowa Ski.



Liczba wyświetleń: 2207
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne