Pożegnaliśmy Śp. Kazimierza Świerczka

11.01.2011

W dniu 9 stycznia 2011 r. zmarł Kazimierz Świerczek - działacz społeczny i samorządowy, niezmiernie zasłużony na rzecz rozwoju miasta i gminy Limanowa.

Urodził się 12 maja 1933 r. w Męcinie, w rodzinie wielodzietnej. Wspólnie z żoną Antoniną miał 8 dzieci. Prowadził 4 ha gospodarstwo rodzinne. Pełnił funkcję Sołtysa wsi Kanina ponad 30 lat, był Radnym Rady Miasta i Gminy Limanowa 6 kadencji.

Do 1989 r. pracował w PBO Podhale w Łososinie Górnej, po czym przeszedł na rentę. Przez 2 kadencje - w latach 1992-1998 pełnił funkcję Członka Zarządu Gminy Limanowa. Był długoletnim Członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Msza św. pogrzebowa odbyła się dnia 11 stycznia 2011 r. w Kościele Parafialnym w Kaninie, którą odprawił katecheta z Kaniny - Ks. Przemysław Budnik. W homilii wspomniał On postać zmarłego Śp. Kazimierza Świerczka, mówiąc że człowiek w czasie swojego życia "maluje" obraz, na którym wpisują się jego dokonania zarówno na niwie rodzinnej jak i społecznej, a obraz który swym życiem "namalował" był pełen dobrych uczynków i dokonań, zarówno na rzecz rodziny, jak i społeczności lokalnej.

Zmarłego w imieniu władz gminy i mieszkańców Kaniny pożegnał Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, który podziękował zmarłemu za ogromne zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy i miejscowej społeczności. Dzięki Jego pracy społecznej będąc Radnym, Członkiem Zarządu Gminy Limanowa oraz Sołtysem wsi, powstało wiele przedsięwzięć służących społeczeństwu naszej gminy, a szczególnie wsi Kanina.

Zmarłego żegnała najbliższa rodzina, mieszkańcy wsi oraz wielu przyjaciół, z którymi przez wiele lat współpracował w Radzie Gminy Limanowa, m.in. Bronisław Dutka - Poseł na Sejm RP.

Cześć Jego pamięci.

Cześć Jego pamięci.