Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kolejny sukces Natalii Orczykowskiej

24.01.2011

W dniu 21 stycznia 2011 r. w Krakowie odbyły się zawody z serii "Pływaj z nami na Koronie - Edycja I 2011". Zawody zorganizowane zostały tylko dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Uczestniczyło w nich 260 dzieci z 24 klubów pływackich z Małopolski i sąsiednich województw.

W zawodach jako jedyna z Klubu Pływackiego "Limanowa Swim" wzięła udział 11-letnia Natalia Orczykowska - uczennica Zespołu
Szkół w Męcinie. Natalia startowała w dwóch konkurencjach: 100m stylem zmiennym i 50 stylem motylkowym.

Na zawodach tych Natalia zdobyła III miejsce, poprawiając swój życiowy czas na 100 metrów, uzyskując czas 1’31’’28 .

Natomiast na dystansie 50 m stylem motylkowym zdobyła wysokie II miejsce wśród dziesiątków innych zawodniczek z czasem 41’’35.

Cieszy fakt sukcesów pływaczek limanowskich - mówi Orczykowski Bogdan - ojciec Natalii i Wioli - starszej 14-letniej zawodniczki, która jest mistrzynią okręgu stylem dowolnym na dystansie 200 metrów.

Zawodnicy i pozostali członkowie Klubu z utęsknieniem czekają na otwarcie basenu w Limanowej, gdzie będą mogli pływać i trenować na miejscu.