IV sesja Rady Gminy Limanowa

27.01.2011

W gminie Limanowa odbyła się IV sesja Rady Gminy, na której uchwalono budżet gminy na 2011 r. Uchwalenie budżetu gminy poprzedzone było analizą projektu przez resortowe Komisje Rady Gminy, które pozytywnie zaopiniowały projekt i po przeprowadzonej dyskusji został przyjęty jednogłośnie.
W uchwalonym budżecie gminy zamierza się przeznaczyć kwotę ponad 22 mln złotych na inwestycje tj. 31% ogółu wydatków gminy.

{multithumb thumb_height=150}

Podczas sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• uchwalenia budżetu Gminy Limanowa na 2011 r.,
  • przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • zatwierdzenia "Planu Odnowy Miejscowości Rupniów na lata 2010-2017",
  • zatwierdzenia "Planu Odnowy Miejscowości Siekierczyna na lata 2010-2017",
  • zmieniająca uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków realizowane przez Urząd Gminy Limanowa,
  • określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego Gminy Limanowa, polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu,
  • zawarcia porozumienia z Miastem Limanowa dotyczącego powierzenia realizacji zadania publicznego, jakim jest prowadzenie i rozwój infrastruktury środowiskowych domów samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zasad kierowania mieszkańców gminy Limanowa do Środowiskowego Domu Samopomocy w Limanowej.

Na początku obrad sesji Wójt Gminy poinformował o swojej działalności za okres od ostatniej sesji Rady Gminy poprzedniej kadencji do dzisiejszej sesji.
Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• utworzeniem Zespołu Szkół w Starej Wsi I,
  • przyspieszeniem sprawy pozwolenia na użytkowanie hali sportowej w Starej Wsi I,
  • likwidacją placówki pocztowej w Nowym Rybiu.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

{multithumb thumb_height=150}

Podczas sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• uchwalenia budżetu Gminy Limanowa na 2011 r.,
  • przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • zatwierdzenia "Planu Odnowy Miejscowości Rupniów na lata 2010-2017",
  • zatwierdzenia "Planu Odnowy Miejscowości Siekierczyna na lata 2010-2017",

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• utworzeniem Zespołu Szkół w Starej Wsi I,
  • likwidacją placówki pocztowej w Nowym Rybiu.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.