ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "CZAS NA AKTYWNOŚĆ W GMINIE LIMANOWA" W ROKU 2010

06.12.2010

W dniu 6 grudnia 2010 roku w Limanowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie informacyjno-podsumowujące projekt "Czas na aktywność w gminie Limanowa", realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej. W spotkaniu udział wzięli beneficjenci ostateczni projektu, Pan Marcin Mołoń, trener z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego Self z Rzeszowa, oraz pracownicy GOPS Limanowa uczestniczący w realizacji projektu.

Celem głównym projektu był rozwój i podniesienie aktywności społecznej i mobilności środowiskowej mieszkańców poprzez udzielenie im wsparcia w pokonaniu barier psychospołecznych i środowiskowych.

{multithumb thumb_height=150}

Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W projekcie, który rozpoczął się w sierpniu bieżącego roku, udział wzięło 15 osób, mieszkańców gminy Limanowa, w wieku aktywności zawodowej, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. W ramach projektu zostały podpisane kontrakty socjalne oraz zrealizowano 3 instrumenty aktywnej integracji. Instrument aktywizacji społecznej - trening kompetencji i umiejętności społecznych, instrument aktywizacji edukacyjnej - kurs kucharza oraz instrument aktywizacji zawodowej- grupowy trening pracy.

Ponadto uczestnicy zostali objęci specjalistycznymi badaniami profilaktycznymi niezbędnymi do wykonywania zawodu kucharza oraz pomocą finansową (stanowiącą wkład własny gminy), która umożliwiła aktywny udziału w projekcie. Po zakończeniu każdego z etapów projektu uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Wszyscy beneficjenci brali aktywny udział w szkoleniach, wyrazili zadowolenie z udziału w projekcie.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza oraz praktyczne umiejętności pozwolą uczestnikom projektu na lepsze funkcjonowanie w społeczności lokalnej oraz zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Dorota Musiał
Kierownik GOPS Limanowa