Minister Jerzy Miller w Gminie Limanowa

28.12.2010

W poniedziałek tuż po świętach z wizytą do gminy Limanowa przyjechał Minister MSWiA Jerzy Miller, który wizytował poprzednio dwukrotnie naszą gminę w związku z osuwiskami jakie wystąpiły w Kłodnem w czerwcu br., w wyniku którego zniszczonych zostało 17 domów mieszkalnych, liczne zabudowania gospodarcze oraz areał ok. 50 ha ziemi.

Minister Miller do Kłodnego miał przyjechać 23 grudnia, kiedy odbywała się uroczystość wręczenia kluczy dla rodzin, które straciły domy w wyniku czerwcowej tragedii. Ze względu na pilne obrady posiedzenia Rady Ministrów w imieniu Ministra klucze wręczał Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski oraz Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa.

Jerzy Miller dotrzymał jednak słowa i w dniu wczorajszym przyjechał do Limanowej, aby spotkać się z władzami gminy i osobiście podziękować Wójtowi Gminy Limanowa za wywiązanie się z umowy i wybudowanie w tak krótkim okresie czasu nowych domów. To jedyna gmina w skali kraju gdzie tak szybko udało się to dokonać - podkreślał Minister - zważywszy na fakt, że gmina musiała zakupić działki pod zabudowę domów, uzbroić teren w kanalizację, wodę, doprowadzić energię - to wszystko wymagało ogromnego trudu organizacyjnego.

Gdy po raz pierwszy przyjechałem do Limanowej i Kłodnego do końca niedowierzałem, że można będzie wybudować domy na święta, w tak krótkim okresie czasu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, choć powiem uczciwie, że bez determinacji, znakomitej organizacji, odwagi i zwykłej pracowitości Wójta i całego jego zespołu nie byłoby to możliwe. Niech inni Wójtowie uczą się od Pazdana - mówił Minister.

Zakup działek, wybudowanie 15 domów oraz kupno 2 domów, budowa kanalizacji, wodociągu i dróg kosztowała 8,6 mln zł. Z kwoty 10 mln gmina Limanowa wykorzystała 1 mln zł na remont drogi w Sowlinach do Kąciny.