Gminny Przegląd Grup Kolędniczych już w najbliższą sobotę!

28.12.2010

XV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych z Gminy Limanowa rozpocznie się o godz.14.00 w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi.

Jak co roku Przegląd będzie miał charakter konkursu, a jego głównym celem jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożonarodzeniowymi, zapustami i ich upowszechnianie, a także wyłonienie najlepszych grup kolędniczych pod względem artystycznym i merytorycznym.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 grup kolędniczych:

{multithumb thumb_height=150}
  1. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Franczaków z Golcowa (grupa dziecięca)
  2. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Molów ze Starej Wsi (grupa młodzieżowa)
  3. Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Zespołu Szkół w Pasierbcu (grupa dziecięca)
  4. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi (grupa dziecięca)
  5. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu (grupa dorosła)
  6. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem (grupa dziecięca)
  7. Grupa Kolędnicza "Podłaźnicy i Kolędnicy" z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej (grupa dorosła)
  8. Grupa Kolędnicza "Pastuszkowie z Szopką" z Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce (grupa dziecięca)
  9. Grupa Kolędnicza "Pastuszki" działająca przy Parafii w Łososinie Górnej (grupa młodzieżowa)
  10. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej w Siekierczynie Nr 2 (grupa dziecięca)
  11. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicy (grupa dorosła)
  12. Grupa Kolędnicza "Pastuszkowie z Gwiazdą" z OSP w Kisielówce (grupa dorosła)
  13. Grupa Kolędnicza "Trzej Królowie" z Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi (grupa młodzieżowa)
  14. Grupa Kolędnicza "Trzej Królowie" z Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce (grupa młodzieżowa)

Występy grup oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna, która według ustalonych przez siebie kryteriów dokona oceny prezentacji i przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody pieniężne.

Grupy kolędnicze winny prezentować programy zgodnie z tradycją i zwyczajem danego regionu. Powinny zachować właściwy strój, rekwizyty, skład kapeli, gwarę, odpowiedni repertuar kolęd i pastorałek.

Organizatorami XV Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych są: Urząd Gminy Limanowa, Wiejski Dom Kultury w Starej Wsi oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi.

KG-L.

PLAKAT

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 14 grup kolędniczych:

{multithumb thumb_height=150}
  1. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Franczaków z Golcowa (grupa dziecięca)
  2. Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" Rodziny Molów ze Starej Wsi (grupa młodzieżowa)
  3. Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Zespołu Szkół w Pasierbcu (grupa dziecięca)

KG-L.

PLAKAT