XVI Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy pt. "Poprzez poznanie do umiłowania"

25.10.2010

Dnia 8 listopada br. w Wiejskim Klubie Kultury w Starej Wsi odbędzie się XVI Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy o Powiecie Limanowskim pt. "Poprzez poznanie do umiłowania". W Konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu Gminy Limanowa.

Celem konkursu jest umiłowanie ziemi rodzinnej, promocja i popularyzacja Powiatu Limanowskiego i Gminy Limanowa, wyrobienie nawyku uprawiania pieszej turystyki górskiej, zdobycie umiejętności posługiwania się i korzystania
z przewodników i map turystycznych przez dzieci i młodzież, wychowanie przez turystykę oraz aktywny udział mieszkańców gminy Limanowa w programie "Poprzez poznanie do umiłowania".

{multithumb thumb_height=150}

Tematyka pytań konkursowych obejmuje teren powiatu limanowskiego: pasma górskie i wzniesienia, przepływające rzeki, znane i wybitne postacie, roślinność, drogi, zabytki, środki transportu i połączenia komunikacyjne, szlaki architektury drewnianej:

a) szlaki papieskie,
b) szlaki piesze,
c) szlaki rowerowe,
d) szlaki przyrodnicze,

a także dodatkowe pytania na temat Gorców i Gorczańskiego Parku Narodowego. Ponadto przedmiotem pytań będą zagadnienia z dziedziny agroturystyki i turystyki wiejskiej.

Runda eliminacyjna będzie przeprowadzona we własnym zakresie przez poszczególne placówki kulturalne tj. Gminne Biblioteki Publiczne, Wiejskie Domy Kultury oraz Szkoły Podstawowe i Gimnazja w terminie do dnia 27 października 2010 r. na podstawie zadawanych ustnie pytań w dwóch kategoriach wiekowych tj. uczniowie Szkół Podstawowych i uczniowie Gimnazjów, przygotowanych przez w/w placówki z materiałów ogólnie dostępnych.

Finał konkursu odbędzie się dnia 8 listopada 2010 r. (poniedziałek):

• o godz. 10.00 - Szkoły Podstawowe
  • o godz. 11.00 - Gimnazja
  • o godz. 12.00 - Szkoły Średnie
    w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi i składać się będzie z testu pisemnego.

Prawo startu w konkursie mają czytelnicy Bibliotek Publicznych Gminy Limanowa, dzieci i młodzież z Wiejskich Domów Kultury, uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu gminy Limanowa. Na finał konkursu złoży się test pisemny przygotowany przez Urząd Gminy Limanowa - Wydział Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w oparciu o ogólnie dostępną literaturę w tym zakresie.

Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy Limanowa, Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z filiami, Wiejskie Domy Kultury oraz Szkoły Podstawowe i Gimnazja z terenu Gminy Limanowa.

KPTS

{multithumb thumb_height=150}

a) szlaki papieskie,
b) szlaki piesze,
c) szlaki rowerowe,
d) szlaki przyrodnicze,

Finał konkursu odbędzie się dnia 8 listopada 2010 r. (poniedziałek):

• o godz. 10.00 - Szkoły Podstawowe
  • o godz. 11.00 - Gimnazja
  • o godz. 12.00 - Szkoły Średnie
    w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi i składać się będzie z testu pisemnego.

KPTS