Wystawa malarstwa Władysława Raczka

04.09.2010

W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej 11 września br. (sobota) o godz. 17:00 odbędzie się wystawa malarstwa Władysława Raczka.

WŁADYSŁAW RACZEK
Mieszkaniec wsi Pisarzowa, urodzony w 1961 r., zafascynowany światem sztuk plastycznych, a od początku lat 90-tych twórca różnych form kowalstwa artystycznego.

W latach 70-tych swą działalność związał z Nowosądeckim Ośrodkiem Kultury dzięki któremu nabył doświadczenie pozwalające mu wzbogacić twórczość artystyczną. Obecna twórczość opiera się na łączeniu kowalstwa artystycznego z malarstwem wykonywanym na płótnie co powoduje różnorodność form dekoracyjnych. Wykonuje stylizowane ozdoby kominków i ścian. Laureat nagrody honorowej Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w 2004 r.
Swoją twórczość artystyczną prezentuje również w wielu krajach Unii Europejskiej, wzbudzając podziw i zachwyt.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy.

WŁADYSŁAW RACZEK

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy.