Pomoc dla mieszkańców Kłodnego

09.09.2010

W dniu 7 września br. w siedzibie Banku Spółdzielczego w Limanowej odbyło się spotkanie na którym Biuro Informacji Kredytowej S.A. z Warszawy przekazało pomoc w wysokości pół miliona złotych dla poszkodowanych mieszkańców Kłodnego. Pieniądze zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia "Limanowskiej Akcji Charytatywnej" i trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców, którzy ucierpieli w wyniku osuwisk.

{multithumb thumb_height=150}

Darowiznę przekazał dr Mariusz Wyżycki - Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej, na ręce Pani Teresy Zabramny - Prezesa "Limanowskiej Akcji Charytatywnej". Pieniądze te są wynikiem inicjatywy akcjonariuszy Biura Informacji Kredytowej, pośród których są największe krajowe banki komercyjne oraz Związek Banków Polskich.

Za przekazane pieniądze, które pomogą w odbudowie domów dla ofiar tej klęski, dziękował Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan który złożył list z podziękowaniami na ręce Wiceprezesa Mariusza Wyżyckiego. Podziękowania popłynęły również na ręce Pana Adama Dudka- Prezesa Banku Spółdzielczego w Limanowej, który pomagał w zbiórce pieniędzy dla poszkodowanych.

Podziękowania za otrzymane wsparcie finansowe na rzecz poszkodowanych złożyli również: Wice Starosta Powiatu Limanowskiego - Franciszek Dziedzina oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Jacenty Musiał oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Józef Oleksy.

W spotkaniu wzięli również udział: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej - Dorota Musiał, Sołtys wsi Kłodne - Marian Świerczek, oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie "Limanowską Akcją Charytatywną" pomogą w rozdysponowaniu darowizny, za które zakupione będzie wyposażenie do nowych domów.

Będzie to najpiękniejszy prezent pod świąteczną choinkę, ponieważ planowane zakończenie inwestycji związanych z oddaniem domów będzie na Święta Bożego Narodzenia .

"Zarząd i pracownicy banków działających w skali całej Polski - zarówno spółdzielczych jak i komercyjnych, nie są obojętne na nieszczęścia, jakie wywołały katastrofalne skutki tegorocznej powodzi. Naturalnym pierwszym sojusznikiem społeczności lokalnych są działające na ich terenie banki. Stąd postawa Banku Spółdzielczego w Limanowej zasługuje na wielki szacunek i uznanie. To nie jest przypadek, że pieniądze zostały przekazane dla mieszkańców Kłodnego, gdyż z mediów zorientowaliśmy się, że skala zniszczeń w tej miejscowości jest wyjątkowo duża" - mówił dr Marian Wyżycki.

Cieszymy się ogromnie, że dzięki tym środkom ulegną poprawie warunki bytowe naszych mieszkańców.

{multithumb thumb_height=150}