Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie XVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin - Małopolska 2010

22.09.2010

Gmina Limanowa po raz kolejny odniosła sukces w XVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin - 2010 r. w woj. małopolskim zajmując III miejsce w grupie IV od 15-40 tyś. mieszkańców po Mieście i Gminie Niepołomice oraz Mieście i Gminy Dąbrowa Tarnowska. Turniej przeprowadzony był pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Nawary.


Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla laureatów Turnieju odbyła się dnia 22 września 2010 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

{multithumb thumb_height=150}

Naszą gminę podczas tej uroczystości reprezentował Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa - wytypowany przez Wójta Gminy do indywidualnego wyróżnienia za szczególny osobisty wkład w organizację Turnieju.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu szkół, prezesów klubów sportowych, wolontariuszy w okresie od 26 maja do 1 czerwca zorganizowano w Małopolsce ponad 1930 imprez sportowych, rekreacyjnych z udziałem ponad 363 tyś. Małopolan - poinformowała zebranych Zofia Czupryna - Prezes Zarządu Województwa Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Gmina Limanowa w ramach Turnieju zorganizowała 73 imprezy, a wzięło w nich udział 32.280 mieszkańców startujących zgodnie z regulaminem w dziesiątkach sportowo-rekreacyjnych konkurencjach.

Na ogólną punktację złożyły się: liczba startujących w Turnieju z ogólną liczbą mieszkańców oraz wysokość środków finansowych przeznaczonych na kulturę fizyczną w 2009 r.

Chcemy wykorzystać ogromny potencjał naszego społeczeństwa, który realizowany jest w klubach sportowych, szkołach, instytucjach, grupach niezrzeszonych oraz indywidualnych mieszkańców w sferze działań sportowo-rekreacyjnych i kulturowych dla promowania i rozwijania zdrowego ciekawego trybu życia naszych mieszkańców i turystów, taką możliwość daje nam coroczny udział w Turnieju Miast i Gmin. Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego ludzi w każdym wieku - mówi Jacenty Musiał, który w imieniu Wójta Gminy Limanowa odebrał nagrody i pamiątkowe podziękowania.

Urząd Gminy w Limanowej jako jeden z organizatorów Turnieju pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie zawodów sportowych w ramach tej akcji, a w szczególności dyrekcjom szkół i nauczycielom, którzy czynnie włączyli się do organizacji Turnieju, a dzieci i młodzieży szkolnej za uczestnictwo oraz sportową postawę w zajęciach i sportowych zmaganiach.

Wydział KPTiS

Gmina Limanowa po raz kolejny odniosła sukces w XVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin - 2010 r. w woj. małopolskim zajmując III miejsce w grupie IV od 15-40 tyś. mieszkańców po Mieście i Gminie Niepołomice oraz Mieście i Gminy Dąbrowa Tarnowska. Turniej przeprowadzony był pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Nawary.


Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla laureatów Turnieju odbyła się dnia 22 września 2010 r. na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

{multithumb thumb_height=150}

Naszą gminę podczas tej uroczystości reprezentował Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Limanowa - wytypowany przez Wójta Gminy do indywidualnego wyróżnienia za szczególny osobisty wkład w organizację Turnieju.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu szkół, prezesów klubów sportowych, wolontariuszy w okresie od 26 maja do 1 czerwca zorganizowano w Małopolsce ponad 1930 imprez sportowych, rekreacyjnych z udziałem ponad 363 tyś. Małopolan - poinformowała zebranych Zofia Czupryna - Prezes Zarządu Województwa Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Gmina Limanowa w ramach Turnieju zorganizowała 73 imprezy, a wzięło w nich udział 32.280 mieszkańców startujących zgodnie z regulaminem w dziesiątkach sportowo-rekreacyjnych konkurencjach.

Na ogólną punktację złożyły się: liczba startujących w Turnieju z ogólną liczbą mieszkańców oraz wysokość środków finansowych przeznaczonych na kulturę fizyczną w 2009 r.

Chcemy wykorzystać ogromny potencjał naszego społeczeństwa, który realizowany jest w klubach sportowych, szkołach, instytucjach, grupach niezrzeszonych oraz indywidualnych mieszkańców w sferze działań sportowo-rekreacyjnych i kulturowych dla promowania i rozwijania zdrowego ciekawego trybu życia naszych mieszkańców i turystów, taką możliwość daje nam coroczny udział w Turnieju Miast i Gmin. Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego ludzi w każdym wieku - mówi Jacenty Musiał, który w imieniu Wójta Gminy Limanowa odebrał nagrody i pamiątkowe podziękowania.

Urząd Gminy w Limanowej jako jeden z organizatorów Turnieju pragnie serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie zawodów sportowych w ramach tej akcji, a w szczególności dyrekcjom szkół i nauczycielom, którzy czynnie włączyli się do organizacji Turnieju, a dzieci i młodzieży szkolnej za uczestnictwo oraz sportową postawę w zajęciach i sportowych zmaganiach.

Wydział KPTiSLiczba wyświetleń: 1412
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne