XXXVIII sesja Rady Gminy Limanowa

26.08.2010

W gminie Limanowa odbyła się XXXVIII sesja Rady Gminy , na której dokonano analizy i oceny wykonania budżetu gminy za I półrocze br. Ocena przebiegu realizacji budżetu gminy poprzedzona była analizą realizacji przez resortowe Komisje Rady Gminy, które pozytywnie oceniły przebieg realizacji budżetu. W oparciu o te oceny oraz dyskusję na sesji Rada Gminy pozytywnie oceniła przebieg realizacji budżetu gminy za I półrocze br.

{multithumb thumb_height=150}

W trakcie sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2010 r.,
  • w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania p.n. "Budowa i przebudowa kanalizacji sanitarnej w Męcinie i Pisarzowej".
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umowy dzierżawy gruntu z ich dotychczasowym dzierżawcą;
  • zmiany uchwały w sprawie uchwalenia statutu Gminy Limanowa,
  • przystąpienia Gminy Limanowa do realizacji projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - Internet szansą na lepszy start w przyszłości dla uczniów Małopolski";

Na początku sesji Wójt Gminy Limanowa poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

W ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z:

• remontem poboczy przy drodze powiatowej w Pisarzowej uszkodzonych po ostatniej ulewie,
  • regulacją potoku Słomka w Siekierczynie,
  • usunięciem usterek wskazanych przy chodniku w ciągu drogi Stara Wieś - Kamienica w Starej Wsi,
  • remontem drogi do Zakrętka w Męcinie,
  • objęciem odśnieżaniem drogi do Siekierczyny I,
  • remontem dróg osiedlowych w Kłodnem i likwidacją osuwiska w ciągu drogi do Soślin w Kłodnem,
  • likwidacją przełomu w ciągu drogi Limanowa - Bochnia w Łososinie Górnej na Wesołej.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy Władysław Pazdan.

{multithumb thumb_height=150}

W trakcie sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2010 r.,
  • zmiany uchwały w sprawie uchwalenia statutu Gminy Limanowa,

W ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z:

• regulacją potoku Słomka w Siekierczynie,
  • remontem drogi do Zakrętka w Męcinie,
  • objęciem odśnieżaniem drogi do Siekierczyny I,

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy Władysław Pazdan.