Noc Chopina w Bibliotece Publicznej w Pisarzowej

16.08.2010

Z okazji obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w całym kraju stworzono wiele projektów mających na celu oddanie czci i pamięci jednemu z największych kompozytorów na świecie.

W Pisarzowej rocznica ta również nie przeszła bez echa. W piątek 13.08.2010 o godz. 21.00 w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pod tytułem "Noc Chopina".

{multithumb thumb_height=150}

Słuchając fragmentów książki Wandy Chotomskiej "Muzyka Pana Chopina" uczestnicy mogli zapoznać się z biografią kompozytora, w świat muzyki wprowadziła znana pieśń "Życzenie" (Gdybym ja była słoneczkiem na niebie), a także fragmenty jego najsłynniejszych utworów muzycznych, odtwarzane z płyty.

W czasie spotkania odbył się również quiz dotyczący życia i twórczości kompozytora, uczestnicy zabawy mogli wykazać się swoją wiedzą, odpowiadając poprawnie na większość pytań.Muzyki poważnej można było wysłuchać podczas nocnej projekcji filmu R.Polańskiego "Pianista".

W spotkaniu "Noc Chopina", będącym połączeniem znakomitej zabawy z potężną dawką rzetelnej wiedzy muzycznej, wzięli udział dorośli oraz młodzież gimnazjalna. Noc była dla wielu pierwszym zetknięciem z muzyką Fryderyka Chopina oraz wielką wakacyjną przygodą.

{multithumb thumb_height=150}