Koniec wakacji

31.08.2010

Imprezy o charakterze kulturalnym, sportowym i turystycznym, wiele konkursów i niespodzianek przygotowano dla dzieci i młodzieży wypoczywającej podczas wakacji na terenie gminy Limanowa. Imprezy te odbywały się w Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi i siedmiu filiach, szkołach jak również w Wiejskich Domach Kultury.

Dla tych co chcieli spędzić czas na sportowo przygotowano turnieje piłki nożnej trampkarzy, juniorów i seniorów, które były rozegrane pomiędzy zawodnikami LKS-ów z naszej gminy.

{multithumb thumb_height=150}

Dla wypoczywających dzieci i młodzieży z nadmorskich miejscowości na koloniach w Gminie Limanowa, Urząd Gminy Limanowa zorganizował Koloniadę, która cieszyła się ogromnym uznaniem wypoczywających dzieci.

W miesiącu lipcu i sierpniu w Gminnych Bibliotekach odbyły się konkursy plastyczne takie jak: w Pisarzowej: "Wakacyjny bal dla najmłodszych - fantazyjne nakrycie głowy", w Męcinie:: "Moje wakacje", w Siekierczynie: "Wspominam swoje wakacje", w Kaninie: "Bajkowa postać z masy solnej", w Starej Wsi: "Pocztówka z podróży", natomiast w Rupniowie został przeprowadzony konkurs literacki: "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy" i quiz literacki "Mali bohaterowie naszych lektur" czyli o zwierzętach w literaturze dziecięcej.

Gmina Limanowa zorganizowała 1 sierpnia br. "Święto Gminy Limanowa połączone z XII Gminnym Przeglądem Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich", na którym wystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Limanowa prezentując programy kulturalne i potrawy. Również występowało wielu artystów, kabarety na scenie, którzy bawili uczestników do późnych godzin wieczornych.

{multithumb thumb_height=225 thumb_width=150}

W czasie wakacji została zorganizowana wycieczka szlakiem turystycznym na Jaworz (panorama wsi) przez Bibliotekę w Pisarzowej, wycieczka krajoznawcza na cmentarz wojenny na Jabłoniec przez Bibliotekę w Siekierczynie, wyprawa w okoliczne lasy, poznawanie charakterystycznych dla Beskidów roślin, fotografowanie ich i rysowanie przez Wiejski Klub Kultury w Pisarzowej, wycieczka po szlakach turystycznych naszej wsi przez WDK w Starej Wsi oraz całodniowa wycieczka w mało znane miejsca Beskidu Wyspowego - trasa Półrzeczki - polana "Wojtówka" Jasień - polana Skalne - polana Wały przez WDK w Sowlinach.

Z okazji obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Bibliotece w Pisarzowej odbyło się spotkanie pod tytułem "Noc Chopina", gdzie słuchając fragmentów książki Wandy Chotomskiej "Muzyka Pana Chopina“ uczestnicy mogli zapoznać się z biografią kompozytora.

Ciekawą przygodą dla dzieci i młodzieży było zaplanowane przez WKK w Pisarzowej zwiedzanie okolicznych ciekawych miejsc takich jak: zabytków, urokliwych zakątków, kapliczek, kuźni i uwiecznienie ich w swoich pracach. Natomiast w Wiejskim Klubie Kultury w Kisielówce przeprowadzono zabawy drużynowe pt. "Wakacje na wesoło".

Nie zabrakło też miejsca w wakacje dla ludzi starszych, ponieważ Biblioteka w Pisarzowej zaplanowała naukę obsługi komputera pt. "Senior w Bibliotece".

Odbyły się też zajęcia literacko-plastyczne "Baśnie z czterech stron świata" w Bibliotece w Starej Wsi, czytanie baśni polskich w myśl akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Bibliotece w Nowym Rybiu i w Bibliotece w Młynnem "popołudnia z literaturą dziecięcą" Również Urząd Gminy Limanowa wspólnie z innymi organizatorami zorganizował 22 sierpnia br. XII Powiatowy Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, na którym prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Limanowskiego. Na scenie zaprezentowały się także zespoły artystyczne takie jak: Zespół "Jontki" z Żywca i Młodzieżowy Zespół "Niebiescy chłopcy" Rodziny Molów ze Starej Wsi.

Cieszymy się, że w przygotowanych na okres wakacji imprezach brała udział tak duża liczba dzieci i młodzieży, a także turyści wypoczywający na terenie naszej gminy. Również w wielu szkołach naszej gminy był przygotowany bogaty program wakacyjny. Wszystkie zorganizowane uroczystości przyczyniają się do podniesienia prestiżu, rangi i promocji naszej gminy oraz zagospodarowanie czasu wolnego zarówno wypoczywających turystom w naszej gminie jak i mieszkańcom.

Jacenty Musiał

{multithumb thumb_height=150}