Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Strażacy świętowali również w Nowym Rybiu

04.05.2010

Dnia 2 maja br. w Nowym Rybiu odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Strażaka i Świętego Floriana. W tym dniu strażacy o godz. 15.30 zebrali się na placu przy Remizie OSP w Nowym Rybiu po to aby udać się w zbiorowym szyku do Kościoła, w którym odprawiona została Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin przez Proboszcza Parafii w Nowym Rybiu - Kazimierza Basistę.

{multithumb thumb_height=150}
Po zakończeniu Mszy św. delegacja strażaków zapaliła znicze na grobach zmarłych strażaków.

Na placu przy Remizie OSP odbyło się również ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w obecności strażaków oraz zaproszonych gości wśród których byli: Bronisław Dutka - Poseł na Sejm RP, Urszula Nowogórska - Radna Sejmiku Woj. Małopolskiego, Jacenty Musiał - Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Stanisław Piegza - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, władze gminy Limanowa: Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Franciszek Bieda - Wice Wójt Gminy Limanowa, Marcin Matras - Skarbnik Gminy Limanowa, Stanisław Pawlak z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Limanowa, Aleksander Krzysztof - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Limanowej, Radny Gminy Limanowa - Stanisław Młyński oraz dziesiątki mieszkańców Nowego Rybia, którzy bardzo wysoko cenią sobie działalność strażaków, bowiem jest to jedna z najbardziej licznych organizacji funkcjonujących na terenie Nowego Rybia.

Strażacy, którym przewodzi Prezes Wacław Wilczek są przykładem budowania społeczeństwa aktywnego i obywatelskiego. Są bardzo widocznym elementem budowania pozytywnych relacji ze wszystkimi mieszkańcami sąsiednich miejscowości.

W trosce o dobro wspólne jakim jest poczucie odpowiedzialności za patriotyczne wychowanie i kształcenie postawy obywatelskiej.

JM

Dnia 2 maja br. w Nowym Rybiu odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Strażaka i Świętego Floriana. W tym dniu strażacy o godz. 15.30 zebrali się na placu przy Remizie OSP w Nowym Rybiu po to aby udać się w zbiorowym szyku do Kościoła, w którym odprawiona została Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin przez Proboszcza Parafii w Nowym Rybiu - Kazimierza Basistę.

{multithumb thumb_height=150}
Po zakończeniu Mszy św. delegacja strażaków zapaliła znicze na grobach zmarłych strażaków.

Na placu przy Remizie OSP odbyło się również ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w obecności strażaków oraz zaproszonych gości wśród których byli: Bronisław Dutka - Poseł na Sejm RP, Urszula Nowogórska - Radna Sejmiku Woj. Małopolskiego, Jacenty Musiał - Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Stanisław Piegza - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, władze gminy Limanowa: Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Franciszek Bieda - Wice Wójt Gminy Limanowa, Marcin Matras - Skarbnik Gminy Limanowa, Stanisław Pawlak z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Limanowa, Aleksander Krzysztof - Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Limanowej, Radny Gminy Limanowa - Stanisław Młyński oraz dziesiątki mieszkańców Nowego Rybia, którzy bardzo wysoko cenią sobie działalność strażaków, bowiem jest to jedna z najbardziej licznych organizacji funkcjonujących na terenie Nowego Rybia.

Strażacy, którym przewodzi Prezes Wacław Wilczek są przykładem budowania społeczeństwa aktywnego i obywatelskiego. Są bardzo widocznym elementem budowania pozytywnych relacji ze wszystkimi mieszkańcami sąsiednich miejscowości.

W trosce o dobro wspólne jakim jest poczucie odpowiedzialności za patriotyczne wychowanie i kształcenie postawy obywatelskiej.

JMLiczba wyświetleń: 2656
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne