Obchody Dnia Strażaka

04.05.2010

W dniu 1 maja 2010 r. w Rupniowie odbyła się podniosła uroczystość poświęcenia samochodu strażackiego, który za 100 tys. zł zakupiła gmina Limanowa. Uroczystość poprzedzona została Mszą świętą w Kaplicy w Rupniowie, celebrowaną przez Proboszcza Parafii Nowe Rybie - Ks. Kazimierza Basistę, który w kazaniu mówił o bardzo ważnej roli jaką pełnią w swych środowiskach strażacy, broniąc dobytku mieszkańców nie tylko w okresie klęsk żywiołowych, ale i na co dzień włączając się w wiele przedsięwzięć społeczno-gospodarczych i kulturalnych.

{multithumb thumb_height=150}

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście m.in. : Bronisław Dutka - Poseł na Sejm RP, władze Powiatu Limanowskiego, które reprezentował Jacenty Musiał - Przewodniczący Rady Powiatu i Stanisław Piegza - Członek Zarządu Powiatu, władze gminy Limanowa: Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa , Franciszek Bieda - Wice Wójt Gminy, Józef Oleksy - Przewodniczący Rady Gminy Limanowa, Marcin Matras - Skarbnik Gminy, Stanisław Pawlak z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Limanowa, a także Jan Kurzeja - Z-ca Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Limanowej - Aleksander Krzysztof oraz Radni Gminy Limanowa - Stanisław Młyński, Adam Kita i licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Limanowa.

Ksiądz Proboszcz Basista po Mszy św. poświęcił nowy samochód strażacki. Wójt Gminy Limanowa uroczyście przekazał kluczyki do samochodu na ręce Prezesa OSP w Rupniowie - Tadeusza Węgrzynowicza i Naczelnika OSP w Rupniowie - Henryka Zapały. Delegacja z Powiatu przekazała w imieniu Rady i Zarządu węże strażackie, jako dodatkowe wyposażenie do nowego wozu strażackiego.

W asyście kapeli regionalnej, delegacje z pocztami sztandarowymi oraz zaproszeni goście i strażacy przemaszerowali na dalszą część uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół w Rupniowie.

{multithumb thumb_height=150}