Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces zawodników z Męciny!

28.04.2010

W dniu 22 kwietnia 2010 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W gminnych eliminacjach bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Męciny Nr 1, którzy reprezentowali naszą gminę Limanowa na tych zawodach.

{multithumb thumb_height=150}

Pod czujnym okiem sędziego głównego - Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej asp. szt. Jerzego Bukowca oraz Asystenta Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej Daniela Struga o najwyższe lokaty walczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych i 12 drużyn gimnazjalnych.

Aby odnieść sukces w turnieju, należało bezbłędnie rozwiązać test ze znajomości przepisów kodeksu drogowego i zastosować je w praktyce podczas jazdy rowerem po torze przeszkód. Zawodnicy musieli również wykazać się umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy.

W kategorii Szkół Podstawowych drużyna z Męciny zajęła III miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej Karol Oleksy uplasował się na II pozycji.

W kategorii Gimnazjów zwyciężyła drużyna z Męciny, a najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Michał Orzeł. Gratulujemy zajętych tak wysokich miejsc.

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej nagrodzeni zostali rowerami górskimi. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc obu kategorii w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej otrzymali okolicznościowe puchary. Ponadto zawodnicy, którzy indywidualnie zajęli miejsca od 1 do 15 zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Specjalne podziękowania i dyplomy powędrowały też do opiekunów wszystkich drużyn, którzy przygotowali swoich podopiecznych do zmagań turniejowych. Dziękujemy nauczycielowi Włodzimierzowi Stasikowi, za zaangażowanie i przygotowanie uczniów z Zespołu Szkół w Męcinie.

Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Wójt Gminy Mszana Dolna. Koordynatorem imprezy był Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie - Marek Twaróg.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym spełnia swe zadania w propagowaniu bezpiecznej jazdy na rowerze. Turniejowa rywalizacja jest na pewno dla dzieci atrakcyjną formą przyswajania wiedzy o problemach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pierwsze drużyny z obydwu grup wiekowych 7 maja pojadą na finał wojewódzki turnieju do Skawiny.