Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XXI Memoriał Szachowy im. Józefa Krzyżaka - Szachowe Indywidualne Mistrzostwa Gminy Limanowa

28.03.2010

Dnia 28 marca 2010 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbył się XXI Memoriał Szachowy im. J. Krzyżaka. Turniej odbył się w dwóch kategoriach - Seniorów oraz Juniorów i miał on na celu przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzację "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa. W turnieju wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym blisko 20 dzieci.


{multithumb thumb_height=150}

Wyniki turnieju:

KAT. SENIORÓW:
I miejsce - Marek Michalik
II miejsce - Stanisław Czyrnek
III miejsce - Marek Sukiennik

KAT. JUNIORÓW:
I miejsce - Jan Weisbein
II miejsce - Przemysław Reichel
III miejsce - Miłosz Gdula

Sędzią w turnieju szachowym był Ryszard Ewert. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jakub Kasperski, który otrzymał nagrodę od córki Józefa Krzyżaka - Teresy Frączek.

Uczestnicy Memoriału otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, córka Józefa Krzyżaka - Teresa Frączek oraz Andrzej Malinowski - Sołtys Pisarzowej, a zarazem Prezes LKS "Olimpia" Pisarzowa, który ufundował puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Organizatorem turnieju szachowego w Pisarzowej był Urząd Gminy Limanowa, Wiejski Dom Kultury w Pisarzowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej oraz Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Pisarzowa.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali zaproszeni na uroczystość "Otwarcia Letniego Sezonu Turystycznego na górze Paproć" w dniu 27 czerwca br., gdzie rozegrany zostanie Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Limanowa.

Cieszymy się niezmiernie, że liczba uczestników Memoriału z roku na rok jest coraz większa, a gra w szachy jest coraz bardziej popularna wśród dzieci i młodzieży.

Kinga Górlińska-Leśniak

Dnia 28 marca 2010 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbył się XXI Memoriał Szachowy im. J. Krzyżaka. Turniej odbył się w dwóch kategoriach - Seniorów oraz Juniorów i miał on na celu przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzację "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa. W turnieju wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym blisko 20 dzieci.


{multithumb thumb_height=150}

Wyniki turnieju:

KAT. SENIORÓW:
I miejsce - Marek Michalik
II miejsce - Stanisław Czyrnek
III miejsce - Marek Sukiennik

KAT. JUNIORÓW:
I miejsce - Jan Weisbein
II miejsce - Przemysław Reichel
III miejsce - Miłosz Gdula

Sędzią w turnieju szachowym był Ryszard Ewert. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Jakub Kasperski, który otrzymał nagrodę od córki Józefa Krzyżaka - Teresy Frączek.

Uczestnicy Memoriału otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, córka Józefa Krzyżaka - Teresa Frączek oraz Andrzej Malinowski - Sołtys Pisarzowej, a zarazem Prezes LKS "Olimpia" Pisarzowa, który ufundował puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Organizatorem turnieju szachowego w Pisarzowej był Urząd Gminy Limanowa, Wiejski Dom Kultury w Pisarzowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej oraz Ludowy Klub Sportowy "Olimpia" Pisarzowa.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali zaproszeni na uroczystość "Otwarcia Letniego Sezonu Turystycznego na górze Paproć" w dniu 27 czerwca br., gdzie rozegrany zostanie Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Limanowa.

Cieszymy się niezmiernie, że liczba uczestników Memoriału z roku na rok jest coraz większa, a gra w szachy jest coraz bardziej popularna wśród dzieci i młodzieży.

Kinga Górlińska-LeśniakLiczba wyświetleń: 1813
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne