Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

BOKSER Z MĘCINY

18.03.2010

Kilka dni temu do mieszkańców Gminy Limanowa dotarła informacja, że 18-letni Krzysztof Tomaszek z Męciny został bokserskim Mistrzem Polski Juniorów wagi ciężkiej do 91 kg.
"To ogromny sukces - jak mówi trener Jerzy Galara, gdyż po raz pierwszy w historii Nowego Sącza działający w sądeckim klu-bie zawodnik został Mistrzem Polski".

Krzysztof ma za sobą 24 walki - 20 wygrał, 4 przegrał na punkty. To bardzo piękny rekord jak na tak młodego sportowca.

{multithumb thumb_height=150}

"Trenuję dopiero od ponad 2 lat - wspomina Krzysztof. Od najmłodszych lat zarówno w Szkole Podstawowej, jak i Gimnazjum w Męcinie pasjonował mnie sport - piłka nożna koszowa oraz wszelkie sporty ekstremalne". Dobrze utkwił mi Krzysztof w pamięci przy organizacji wielu zawodów sportowych, gdzie zawsze był zdolnym i ambitnym zawodnikiem i uczniem.
Krzysztof Tomaszek aktywnie działał w OSP Męcina, będąc od wielu lat strażakiem co czyni sobie za honor.

Do wstąpienia do nowosądeckiego Klubu "Golden Team" namówił mnie mój kuzyn Paweł Smoleń z Męciny, który również trenuje w sądeckim klubie jeszcze bardziej "męską" dyscyplinę sportową.
Zaraz po przyjściu do Klubu znany trener Galara zauważył talent bokserski Krzysztofa.
"Dwa i pół miesiąca czasu wystarczyło, że podjąłem pierwszą walkę w kategorii kadetów wagi ciężkiej. Pamiętam jak dziś, jak walczyłem o 44 kg cięższym przeciwnikiem. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie - to był dla mnie bardzo ważny mo-ment. Uwierzyłem w siebie, że mogę zostać pięściarzem liczącym się na wielu sportowych arenach. Po tym pojedynku trener był pod wrażeniem. I tak się zaczęła moja przygoda z boksem na ringu".

Krzysztof zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dziesiątki pucharów, nagród i dyplomów m.in. za:

 1. III miejsce w Finale Pucharu Polski Kadetów w Boksie - Rydzyna 2008
 2. I miejsce w XXVIII Międzynarodowym Turnieju o "Złotą Rękawicę Wisły" - Kraków 2008
 3. III miejsce w IX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Juniorów w Raszynie - kwiecień 2009
 4. III miejsce w XXXVI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. R. Redo o Puchar Prezydenta Grudziądza - 6-9 maja 2009 r.
 5. I miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "O Puchar Miasta Nowego Sącza" - maj 2009 r.
 6. III miejsce w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim Juniorów o "Kapelusz Góralski" w Żywcu - wrzesień 2009 r.

W finale o złoty krążek wygrał na punkty 5-1 z bardzo mocnym przeciwnikiem - brązowym medalistą Mistrzostw Europy Michałem Janickim z Prosny Kalisz.

Walkę w telewizji obserwowała najbliższa rodzina. Mama Krzysztofa jak sama wspomina przeżywała ją ogromnie, mając świadomość, że na ringu walczy jej syn - jeden z trójki dzieci. Kiedy rozmawiamy z Jego mamą o tym, że to bardzo trudna dys-cyplina sportowa, a o kontuzje nie trudno, wzrusza ramionami i mówi, że syn tak kocha tę dyscyplinę sportową, że ciężko go namówić aby zrezygnował z uprawiania sportu.

Krzysztof jako uczeń II klasy Technikum Budowlanego w Nowym Sączu ma ogromne plany. Chce zostać mistrzem Pol-ski w kat. seniorów, po to aby na Olimpiadzie w Singapurze lub Londynie mógł reprezentować nasz kraj, a może później pomy-śli o zawodowym sporcie. Na razie trenuje dwa razy dziennie po dwie godziny. Chce zdać maturę, podjąć studia, aby później być trenerem. "Mam bardzo duży szacunek do mojego trenera Jerzego Galara, który w Klubie i na zawodach stwarza nam ro-dzinną atmosferę. Trener zawsze mnie mobilizuje, nie tylko do uczciwego życia, ale i sportowej rywalizacji. Jest dla mnie autorytetem. Mam świadomość, że to bardzo trudna dyscyplina sportowa, nie wygrywa siła pięści lecz inteligencja i kultura. Wychodząc na ring trzeba myśleć!"

Młodemu Mistrzowi Polski dziękujemy, że rozsławia dobre imię naszej gminy i życzymy aby plany i zamierzenia się ziściły.

Jacenty Musiał
Marek Ziaja

Kilka dni temu do mieszkańców Gminy Limanowa dotarła informacja, że 18-letni Krzysztof Tomaszek z Męciny został bokserskim Mistrzem Polski Juniorów wagi ciężkiej do 91 kg.
"To ogromny sukces - jak mówi trener Jerzy Galara, gdyż po raz pierwszy w historii Nowego Sącza działający w sądeckim klu-bie zawodnik został Mistrzem Polski".

Krzysztof ma za sobą 24 walki - 20 wygrał, 4 przegrał na punkty. To bardzo piękny rekord jak na tak młodego sportowca.

{multithumb thumb_height=150}

"Trenuję dopiero od ponad 2 lat - wspomina Krzysztof. Od najmłodszych lat zarówno w Szkole Podstawowej, jak i Gimnazjum w Męcinie pasjonował mnie sport - piłka nożna koszowa oraz wszelkie sporty ekstremalne". Dobrze utkwił mi Krzysztof w pamięci przy organizacji wielu zawodów sportowych, gdzie zawsze był zdolnym i ambitnym zawodnikiem i uczniem.
Krzysztof Tomaszek aktywnie działał w OSP Męcina, będąc od wielu lat strażakiem co czyni sobie za honor.

Do wstąpienia do nowosądeckiego Klubu "Golden Team" namówił mnie mój kuzyn Paweł Smoleń z Męciny, który również trenuje w sądeckim klubie jeszcze bardziej "męską" dyscyplinę sportową.
Zaraz po przyjściu do Klubu znany trener Galara zauważył talent bokserski Krzysztofa.
"Dwa i pół miesiąca czasu wystarczyło, że podjąłem pierwszą walkę w kategorii kadetów wagi ciężkiej. Pamiętam jak dziś, jak walczyłem o 44 kg cięższym przeciwnikiem. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie - to był dla mnie bardzo ważny mo-ment. Uwierzyłem w siebie, że mogę zostać pięściarzem liczącym się na wielu sportowych arenach. Po tym pojedynku trener był pod wrażeniem. I tak się zaczęła moja przygoda z boksem na ringu".

Krzysztof zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dziesiątki pucharów, nagród i dyplomów m.in. za:

 1. III miejsce w Finale Pucharu Polski Kadetów w Boksie - Rydzyna 2008
 2. I miejsce w XXVIII Międzynarodowym Turnieju o "Złotą Rękawicę Wisły" - Kraków 2008
 3. III miejsce w IX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Juniorów w Raszynie - kwiecień 2009
 4. III miejsce w XXXVI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. R. Redo o Puchar Prezydenta Grudziądza - 6-9 maja 2009 r.
 5. I miejsce w II Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "O Puchar Miasta Nowego Sącza" - maj 2009 r.
 6. III miejsce w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim Juniorów o "Kapelusz Góralski" w Żywcu - wrzesień 2009 r.

W finale o złoty krążek wygrał na punkty 5-1 z bardzo mocnym przeciwnikiem - brązowym medalistą Mistrzostw Europy Michałem Janickim z Prosny Kalisz.

Walkę w telewizji obserwowała najbliższa rodzina. Mama Krzysztofa jak sama wspomina przeżywała ją ogromnie, mając świadomość, że na ringu walczy jej syn - jeden z trójki dzieci. Kiedy rozmawiamy z Jego mamą o tym, że to bardzo trudna dys-cyplina sportowa, a o kontuzje nie trudno, wzrusza ramionami i mówi, że syn tak kocha tę dyscyplinę sportową, że ciężko go namówić aby zrezygnował z uprawiania sportu.

Krzysztof jako uczeń II klasy Technikum Budowlanego w Nowym Sączu ma ogromne plany. Chce zostać mistrzem Pol-ski w kat. seniorów, po to aby na Olimpiadzie w Singapurze lub Londynie mógł reprezentować nasz kraj, a może później pomy-śli o zawodowym sporcie. Na razie trenuje dwa razy dziennie po dwie godziny. Chce zdać maturę, podjąć studia, aby później być trenerem. "Mam bardzo duży szacunek do mojego trenera Jerzego Galara, który w Klubie i na zawodach stwarza nam ro-dzinną atmosferę. Trener zawsze mnie mobilizuje, nie tylko do uczciwego życia, ale i sportowej rywalizacji. Jest dla mnie autorytetem. Mam świadomość, że to bardzo trudna dyscyplina sportowa, nie wygrywa siła pięści lecz inteligencja i kultura. Wychodząc na ring trzeba myśleć!"

Młodemu Mistrzowi Polski dziękujemy, że rozsławia dobre imię naszej gminy i życzymy aby plany i zamierzenia się ziściły.

Jacenty Musiał
Marek ZiajaLiczba wyświetleń: 1819
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne