Wystawa haftu w WKK w Kisielówce

15.02.2010

W niedzielę 14 lutego br. o godz.15.00 w Wiejskim Klubie Kultury w Kisielówce odbyło się otwarcie wystawy haftu Koła Hafciarskiego działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi. Otwarcia wystawy dokonali Zastępca Wójta Gminy Limanowa - Franciszek Bieda oraz Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa - Jacenty Musiał.

{multithumb thumb_height=150}
Przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kisielówce - Wiesława Kunicka, Prezes OSP w Kisielówce - Józef Wąsowicz, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi - Maria Fiejtek i Danuta Pietryga oraz mieszkańcy wsi ze swoimi pociechami.

Wystawa zawiera hafty o tematyce religijnej i przyrodniczej. Duże uznanie wśród dorosłych otrzymał haft "Ostatniej Wieczerzy", a wśród dzieci - hafty ze zwierzętami i wizerunkami motorów. Po obejrzeniu prac dorośli zostali zaproszeni na skromny poczęstunek, a dzieciom zorganizowana została dyskoteka Walentynkowa.

Jak nam powiedziała Maria Fiejtek Koło działa przy Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi od 14 lat. Hafciarstwo to bardzo trudna i precyzyjna praca wymagająca dużo cierpliwości - dodaje Maria Fiejtek. Prace Koła Haftu wystawiane już były podczas wielu przeglądów i imprez kulturalnych organizowanych na terenie gminy. Bardzo ciepło przyjęte zostały także przez mieszkańców Kisielówki.

Wystawa haftu w Wiejskim Klubie Kultury w Kisielówce potrwa do 20 lutego br. Serdecznie wszystkich zapraszamy - naprawdę warto !!!!!

Agata Pytel

{multithumb thumb_height=150}