Ferie 2010 w Gminie Limanowa

03.02.2010

Gmina Limanowa przywiązuje dużą wagę do organizacji wypoczynku w okresie ferii i wakacji. Wiele z organizowanych imprez jest ukierunkowanych na turystów licznie odwiedzających naszą gminę, która pretenduje do miana gminy agroturystycznej.

Dlatego też w gminie Limanowa w okresie ferii zorganizowano wiele ciekawych imprez kulturalnych, turystycznych i sportowych. Imprezy te odbywały się w wiejskich domach kultury, bibliotekach i szkołach.

{multithumb thumb_height=150}

W Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi odbył się Gminny Przegląd Grup Kolędniczych, podczas którego prezentowało się 13 grup kolędniczych - 8 grup dziecięcych i 5 grup dorosłych wytypowanych przez poszczególne placówki kulturalne, biblioteki i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi oraz jej filie przygotowały wiele interesujących konkursów i zabaw. Odbywały się zajęcia literacko –plastyczne, quizy oraz konkursy plastyczne, m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi zorganizowano Konkurs pt. "Zimowe krajobrazy", w Bibliotece w Kaninie - Konkurs na najciekawszą laurkę dla babci i dziadka, w Bibliotece w Siekierczynie – Konkurs "Zima w oczach dziecka", a w Bibliotece w Rupniowie i w Bibliotece w Kaninie Konkurs pt. "Czytelnik roku 2009".

Ciekawe zajęcia przygotowały również Wiejskie Domy Kultury. Konkurs lepienia figur śniegowych oraz kulig zorganizował Wiejski Klub Kultury w Kisielówce, a zimową wyprawę w góry pt. "Polarnicy" połączoną z pieczeniem kiełbasy oraz turniej tenisa stołowego "O lodową piłeczkę" przygotował Wiejski Klub Kultury w Pisarzowej. Dzieci i młodzież z Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi uczestniczyły w wyprawie do lasu, podczas której naprawiano paśniki i karmniki oraz dokarmiano leśne zwierzęta.

Niecodziennym wydarzeniem był występ Zespołu Rodzinno-Środowiskowego "Nasz Tata" z Młodzieżowego Domu Kultury z Trzebini, który w Wiejskim Domu Kultury w Walowej Górze przedstawił tradycyjne widowisko kolędnicze pt. "Chodzenie z rajem" z 1904 r. wg Oskara Kolberga. Wymienione imprezy należą do nielicznych, które zostały zorganizowane przez Wiejskie Kluby Kultury i Biblioteki.

Wiele ciekawych zajęć w czasie ferii odbywało się także w szkołach. W poszczególnych placówkach zorganizowano kółka zainteresowań, ogniska muzyczne, zajęcia w bibliotekach i pracowniach komputerowych, zajęcia teatralne oraz konkursy literackie.

Ferie w gminie Limanowa można było też spędzić na sportowo. W szkołach odbywały się turnieje tenisa stołowego i zawody sportowe – koszykówka, unihokej, piłka siatkowa. Spośród wielu dyscyplin sportowych bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy jest halowa piłka nożna. Dlatego też w ramach imprez sportowych w czasie ferii odbył się w Mordarce Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów i Trampkarzy o Puchar Wójta Gminy Limanowa. Ponadto przy szkołach zorganizowano zabawy ruchowe na śniegu, saneczkowanie oraz konkursy rzeźb śniegowych.

Przygotowane imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i licznie uczestniczyła w nich młodzież i dzieci z terenu naszej gminy oraz turyści, których spotkać można było na stokach Łysej Góry i Laskowej.

JM

{multithumb thumb_height=150}