Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces grup kolędniczych z Gminy Limanowa na XI Regionalnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Kasinie Wielkiej

26.01.2010

W dniach 23-24 stycznia br. w Kasinie Wielkiej (gm. Mszana Dolna) odbył się XI Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych. W Przeglądzie, w którym udział wzięło 25 grup kolędniczych (10 grup dziecięcych i 11 dorosłych) z terenu Powiatu Limanowskiego spory sukces odniosły grupy kolędnicze z naszej gminy.

Największy sukces odniosła dziecięca Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Zespołu Szkół z Pasierbca zdobywając I miejsce.

{multithumb thumb_height=150}

Grupa ta reprezentować będzie Gminę Limanowa na Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu. Ponadto kolędnicy z Pasierbca otrzymali dodatkową nagrodę ufundowaną przez ks. Jana Zająca, w postaci jednodniowego pobytu dla grupy 15 osób w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy.

W dziecięcej kategorii wiekowej również wysokie - II miejsce zdobyła Grupa Kolędnicza "Z Szopką" z Wiejskiego Domu Kultury ze Starej Wsi, a miejsce III - Grupa Kolędnicza "Z Herodem" rodziny Molów ze Starej Wsi.

W kategorii dorosłych Grupa Kolędnicza "Pasterze" z Pisarzowej zdobyła II miejsce, a Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicy i Grupa Kolędnicza "z Gwiazdą" z OSP z Łososiny Górnej zajęły równorzędne III miejsce. Wszystkie te grupy zakwalifikowały się na Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w ramach "Karnawału Góralskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej.

W kategorii dorosłych wyróżnienia otrzymały - Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca i Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce.

Wszystkim grupom kolędniczym z naszej gminy serdecznie dziękujemy za reprezentowanie Gminy Limanowa podczas Przeglądu.

Życzymy sukcesów na "Karnawale Góralskim" w Bukowinie Tatrzańskiej oraz "Pastuszkowym Kolędowaniu" w Podegrodziu!

Jacenty Musiał

W dniach 23-24 stycznia br. w Kasinie Wielkiej (gm. Mszana Dolna) odbył się XI Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych. W Przeglądzie, w którym udział wzięło 25 grup kolędniczych (10 grup dziecięcych i 11 dorosłych) z terenu Powiatu Limanowskiego spory sukces odniosły grupy kolędnicze z naszej gminy.

Największy sukces odniosła dziecięca Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Zespołu Szkół z Pasierbca zdobywając I miejsce.

{multithumb thumb_height=150}

Grupa ta reprezentować będzie Gminę Limanowa na Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu. Ponadto kolędnicy z Pasierbca otrzymali dodatkową nagrodę ufundowaną przez ks. Jana Zająca, w postaci jednodniowego pobytu dla grupy 15 osób w Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy.

W dziecięcej kategorii wiekowej również wysokie - II miejsce zdobyła Grupa Kolędnicza "Z Szopką" z Wiejskiego Domu Kultury ze Starej Wsi, a miejsce III - Grupa Kolędnicza "Z Herodem" rodziny Molów ze Starej Wsi.

W kategorii dorosłych Grupa Kolędnicza "Pasterze" z Pisarzowej zdobyła II miejsce, a Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicy i Grupa Kolędnicza "z Gwiazdą" z OSP z Łososiny Górnej zajęły równorzędne III miejsce. Wszystkie te grupy zakwalifikowały się na Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych w ramach "Karnawału Góralskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej.

W kategorii dorosłych wyróżnienia otrzymały - Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca i Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce.

Wszystkim grupom kolędniczym z naszej gminy serdecznie dziękujemy za reprezentowanie Gminy Limanowa podczas Przeglądu.

Życzymy sukcesów na "Karnawale Góralskim" w Bukowinie Tatrzańskiej oraz "Pastuszkowym Kolędowaniu" w Podegrodziu!

Jacenty MusiałLiczba wyświetleń: 1646
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne