Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Na narty do Gminy Limanowa

06.01.2010

W Gminie Limanowa w okresie zimy panują bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Od 2 lat funkcjonuje tu Ośrodek Sportów Zimowych na Łysej Górze "Limanowa-Ski" czynny codziennie od 9 do 21.

Do dyspozycji wytrawnych narciarzy i snowboardzistów jest ponad 10 ha sztucznie śnieżonych i ratrakowanych tras o różnym stopniu trudności.


{multithumb thumb_height=150}

Najdłuższa trasa wzdłuż kolei krzesełkowej ma 1000 m, a dodatkowo wzdłuż wyciągów orczykowych przygotowana jest trasa zielona, doskonała dla początkujących narciarzy. Suma wszystkich tras wynosi 2300 m.

Na terenie ośrodka znajdują się: 4-osobowa kolej krzesełkowa oraz 2 wyciągi orczykowe. Łączna przepustowość to 3600 osób na godzinę.

Przy ośrodku jest duży parking na 700 samochodów, mała gastronomia, wypożyczalnia sprzętu i serwis, grill oraz restauracja na szczycie Łysej Góry.

W pobliżu wyciągu istnieją ponadto kwatery agroturystyczne, a w centrum Limanowej kilka hoteli i restauracji.

Jak mówi Krystian Piróg - odpowiedzialny z ramienia spółki za zarządzanie oraz marketing. Sezon w tym roku rozpoczął się trochę później ze względu na ocieplenie, które nastąpiło tuż przed świętami. A szkoda, bo wszystko było przygotowane do przyjęcia gości i turystów. W tym roku poszerzona została trasa niebieska - nartostrada.

Powiększona została restauracja na szczycie Łysej Góry, dzięki temu zwiększyło się o 50% więcej miejsc konsumpcyjnych. Dodatkowo zainstalowany został nowy system napowietrzenia wody w zbiorniku wodnym co zapobiega zamarzaniu wody. Dzięki temu systemowi zwiększy się wydajność zbiornika o 20%, woda ta jest potrzebna do naśnieżania stoków, na którym pracuje bez przerwy 8 armatek śnieżnych.

Śniegu mamy bardzo dużo mówi Krystian Piróg, w niektórych miejscach grubość pokrywy śnieżnej przekracza ponad 1 metr.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Stacja Narciarska Limanowa-Ski wprowadziła nowe karnety czasowe od godz. 19 do 21 których cena wynosi tylko za 20 zł. Wszystkich serdecznie zapraszamy do korzystania z wyciągu.

Ciekawostką jest to, że już za tydzień na stokach Łysej Góry odbędą się zawody o Puchar Łysej Góry.

Informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.limanowa-ski.pl, email: [email protected], tel. 018/ 337-34-34. Liczymy, że zdecydujecie się Państwo skorzystać z proponowanych aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Jacenty Musiał

W Gminie Limanowa w okresie zimy panują bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Od 2 lat funkcjonuje tu Ośrodek Sportów Zimowych na Łysej Górze "Limanowa-Ski" czynny codziennie od 9 do 21.

Do dyspozycji wytrawnych narciarzy i snowboardzistów jest ponad 10 ha sztucznie śnieżonych i ratrakowanych tras o różnym stopniu trudności.


{multithumb thumb_height=150}

Najdłuższa trasa wzdłuż kolei krzesełkowej ma 1000 m, a dodatkowo wzdłuż wyciągów orczykowych przygotowana jest trasa zielona, doskonała dla początkujących narciarzy. Suma wszystkich tras wynosi 2300 m.

Na terenie ośrodka znajdują się: 4-osobowa kolej krzesełkowa oraz 2 wyciągi orczykowe. Łączna przepustowość to 3600 osób na godzinę.

Przy ośrodku jest duży parking na 700 samochodów, mała gastronomia, wypożyczalnia sprzętu i serwis, grill oraz restauracja na szczycie Łysej Góry.

W pobliżu wyciągu istnieją ponadto kwatery agroturystyczne, a w centrum Limanowej kilka hoteli i restauracji.

Jak mówi Krystian Piróg - odpowiedzialny z ramienia spółki za zarządzanie oraz marketing. Sezon w tym roku rozpoczął się trochę później ze względu na ocieplenie, które nastąpiło tuż przed świętami. A szkoda, bo wszystko było przygotowane do przyjęcia gości i turystów. W tym roku poszerzona została trasa niebieska - nartostrada.

Powiększona została restauracja na szczycie Łysej Góry, dzięki temu zwiększyło się o 50% więcej miejsc konsumpcyjnych. Dodatkowo zainstalowany został nowy system napowietrzenia wody w zbiorniku wodnym co zapobiega zamarzaniu wody. Dzięki temu systemowi zwiększy się wydajność zbiornika o 20%, woda ta jest potrzebna do naśnieżania stoków, na którym pracuje bez przerwy 8 armatek śnieżnych.

Śniegu mamy bardzo dużo mówi Krystian Piróg, w niektórych miejscach grubość pokrywy śnieżnej przekracza ponad 1 metr.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Stacja Narciarska Limanowa-Ski wprowadziła nowe karnety czasowe od godz. 19 do 21 których cena wynosi tylko za 20 zł. Wszystkich serdecznie zapraszamy do korzystania z wyciągu.

Ciekawostką jest to, że już za tydzień na stokach Łysej Góry odbędą się zawody o Puchar Łysej Góry.

Informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.limanowa-ski.pl, email: [email protected], tel. 018/ 337-34-34. Liczymy, że zdecydujecie się Państwo skorzystać z proponowanych aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Jacenty MusiałLiczba wyświetleń: 2019
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne