XXX sesja Rady Gminy Limanowa

29.12.2009

W Gminie Limanowa odbyła się XXX sesja Rady Gminy, na której dokonano zmian w budżecie gminy na br. oraz ustalono wykaz wydatków budżetowych, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2009.

{multithumb thumb_height=150}

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie:

• udzielenia pomocy finansowej Miastu Limanowa na realizację zadania pn. „Modernizacja mostu w Starej Wsi na Potoku Słopnickim”,
  • uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2010 rok,
  • przyjęcia na 2010 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
  • zmiany uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Systemu Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną na lata 2008 - 2013.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z odśnieżaniem dróg gminnych i chodników oraz kwestię zorganizowania objazdu na czas przebudowy mostu na rzece Łososina w Młynnem. Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

W trakcie posiedzenia Przewodniczący Rady i Wójt Gminy, posłowie Bronisław Dutka, Wiesław Janczyk, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Franciszek Dziedzina złożyli życzenia noworoczne dla radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, organizacji społecznych gminy i pracowników Urzędu Gminy Limanowa.

Ponadto w sesji uczestniczyła grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi, która przedstawiła radnym, sołtysom i zaproszonym gościom bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki.

{multithumb thumb_height=150}

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie: