Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury

29.12.2010

"Kultura jest przede wszystkim dobrem wspólnym narodu, na którym opiera się życie duchowe Polaków. Ona wyodrębnia nas jako naród. Ona stanowi o nas przez cały ciąg dziejów" - tym przesłaniem Jana Pawła II Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Limanowa rozpoczął Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z terenu Gminy Limanowa. Spotkanie to odbyło się dnia 28 grudnia 2010 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej.


{multithumb thumb_height=150}

Tradycyjnie już od lat chcąc docenić trud i zaangażowanie artystów, twórców ludowych, zespołów oraz Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Limanowa w okresie świąteczno-noworocznym organizuje spotkanie, którego celem jest podziękowanie wszystkim twórcom za ich działalność na rzecz propagowania kultury oraz promocję gminy.

Tegorocznym takie spotkanie w WDK w Pisarzowej zgromadziło sporą rzeszę działaczy kultury. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka, Wice-Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Radni Gminy - Antoni Frączek i Andrzej Malinowski, Anna Kosiarska i Celina Puto - z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Limanowej oraz pracownicy instytucji kultury z terenu Gminy Limanowa.

Wice -Wójt Franciszek Bieda serdecznie podziękował wszystkim twórcom za ich pracę na rzecz rozwoju kultury oraz złożył wszystkim zebranym najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok. Świąteczno-noworoczne życzenia złożył także Poseł Bronisław Dutka, życząc by nadchodzący Nowy Rok był rokiem dobrym dla działaczy kultury, by mogli oni realizować swoje twórcze plany i zamierzenia.

Specjalne podziękowania na okoliczność spotkania wystosowali do wszystkich działaczy Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Józef Oleksy, dziękując za ich uczestnictwo w przedsięwzięciach i uroczystościach kulturalnych organizowanych na terenie gminy oraz szeroko pojętą działalność w sferze kultury.

Noworoczne spotkanie w Pisarzowej odbywało się w miłej świątecznej atmosferze. Ten niecodzienny świąteczny nastrój obecny był dzięki muzycznej oprawie przygotowanej przez zespół instrumentalno -wokalny działający przy Parafii w Pisarzowej, który wykonał kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Zaznaczyć należy, że na terenie Gminy Limanowa działają 4 zespoły regionalne, 18 Kół Gospodyń Wiejskich, amatorskie zespoły muzyczne oraz wielu indywidualnych artystów. Wszyscy Ci twórcy są wspaniałym przykładem odpowiedzialności i troski za rozwój kultury, patriotyzmu i umiłowania "Małych Ojczyzn".

K.G.-L.

"Kultura jest przede wszystkim dobrem wspólnym narodu, na którym opiera się życie duchowe Polaków. Ona wyodrębnia nas jako naród. Ona stanowi o nas przez cały ciąg dziejów" - tym przesłaniem Jana Pawła II Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Gminy Limanowa rozpoczął Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z terenu Gminy Limanowa. Spotkanie to odbyło się dnia 28 grudnia 2010 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej.


{multithumb thumb_height=150}

Tradycyjnie już od lat chcąc docenić trud i zaangażowanie artystów, twórców ludowych, zespołów oraz Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Limanowa w okresie świąteczno-noworocznym organizuje spotkanie, którego celem jest podziękowanie wszystkim twórcom za ich działalność na rzecz propagowania kultury oraz promocję gminy.

Tegorocznym takie spotkanie w WDK w Pisarzowej zgromadziło sporą rzeszę działaczy kultury. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka, Wice-Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Radni Gminy - Antoni Frączek i Andrzej Malinowski, Anna Kosiarska i Celina Puto - z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Limanowej oraz pracownicy instytucji kultury z terenu Gminy Limanowa.

Wice -Wójt Franciszek Bieda serdecznie podziękował wszystkim twórcom za ich pracę na rzecz rozwoju kultury oraz złożył wszystkim zebranym najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok. Świąteczno-noworoczne życzenia złożył także Poseł Bronisław Dutka, życząc by nadchodzący Nowy Rok był rokiem dobrym dla działaczy kultury, by mogli oni realizować swoje twórcze plany i zamierzenia.

Specjalne podziękowania na okoliczność spotkania wystosowali do wszystkich działaczy Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Józef Oleksy, dziękując za ich uczestnictwo w przedsięwzięciach i uroczystościach kulturalnych organizowanych na terenie gminy oraz szeroko pojętą działalność w sferze kultury.

Noworoczne spotkanie w Pisarzowej odbywało się w miłej świątecznej atmosferze. Ten niecodzienny świąteczny nastrój obecny był dzięki muzycznej oprawie przygotowanej przez zespół instrumentalno -wokalny działający przy Parafii w Pisarzowej, który wykonał kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Zaznaczyć należy, że na terenie Gminy Limanowa działają 4 zespoły regionalne, 18 Kół Gospodyń Wiejskich, amatorskie zespoły muzyczne oraz wielu indywidualnych artystów. Wszyscy Ci twórcy są wspaniałym przykładem odpowiedzialności i troski za rozwój kultury, patriotyzmu i umiłowania "Małych Ojczyzn".

K.G.-L.Liczba wyświetleń: 2774
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne