Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

ORLIK W MĘCINIE

06.12.2009

Pomimo niesprzyjającej pogody, udało się w naszej gminie wybudować kolejny kompleks sportowy, w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012", w miejscowości Męcina. W dniu 07.12.2009 roku dokonano uroczystego odbioru, w którym wzięli udział m. in. posłowie na sejm RP: Bronisław Dutka, Wiesław Janczyk, przedstawiciele kuratorium Władysław Ścianek, Małgorzata Lenartowicz, wicewojewoda Stanisław Sorys,
radni wojewódzcy: Urszula Nowogórska, Stanisław Dębski i Grzegorz Biedroń, Starostowie Powiatu Limanowskiego: Jan Puchała i Franciszek Dziedzina, Przewodniczący Rady: Jacenty Musiał, Członkowie Zarządu: Stanisław Piegza i Bolesław Żaba, wójtowie gminy Limanowa; Władysław Pazdan i Franciszek Bieda, Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy, radni, sołtysi gminy Limanowa, oraz Dyrektor Szkoły Maria Lupa z gronem pedagogicznym i radą rodziców szkoły w Męcinie. Poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Antoni Piś. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół "Mali Męcinianie".

Zgodnie z założeniami programu, kompleks składa się z boiska ze sztuczną trawą o wymiarach 62 x 30, oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19 x 32cm. Obiekt jest oświetlony, ogrodzony i jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół w Męcinie. Dzięki temu udało się uniknąć budowy odrębnego zaplecza. Zespół higieniczno - sanitarny znajduje się w budynku szkoły w odpowiednio zaadaptowanych pomieszczeniach. Koszt budowy kompleksu wynosi prawie 1,2 mln zł. Przy czym w ramach dotacji uzyskaliśmy 666 tysięcy złotych, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Limanowa. Generalnym wykonawcą zadania była Firma "MASTERS" ze Szczecina.

Oddanie do użytku kompleksu sportowego w Męcinie, poszerzy bazę sportową naszej gminy. Na przykładzie podobnego obiektu wybudowanego w Pisarzowej, możemy zauważyć, jak potrzebne są tego typu obiekty, gdzie korzystanie z boisk należało często rezerwować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem.

Jak mówi Dyrektor Zespołu Szkół w Męcinie Pani Maria Lupa, wspaniałym uzupełnieniem kompleksu byłaby wykonana bieżnia tartanowa na 100 m, gdyż takiej nie ma przy żadnej szkole w gminie i nie ma gdzie przeprowadzać biegów na 60 i 100 m.

Należy zauważyć, że Gmina Limanowa dołączy do kilkunastu gmin w Polsce, które mają wybudowane aż dwa "Orliki".

Pomimo niesprzyjającej pogody, udało się w naszej gminie wybudować kolejny kompleks sportowy, w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012", w miejscowości Męcina. W dniu 07.12.2009 roku dokonano uroczystego odbioru, w którym wzięli udział m. in. posłowie na sejm RP: Bronisław Dutka, Wiesław Janczyk, przedstawiciele kuratorium Władysław Ścianek, Małgorzata Lenartowicz, wicewojewoda Stanisław Sorys,
radni wojewódzcy: Urszula Nowogórska, Stanisław Dębski i Grzegorz Biedroń, Starostowie Powiatu Limanowskiego: Jan Puchała i Franciszek Dziedzina, Przewodniczący Rady: Jacenty Musiał, Członkowie Zarządu: Stanisław Piegza i Bolesław Żaba, wójtowie gminy Limanowa; Władysław Pazdan i Franciszek Bieda, Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy, radni, sołtysi gminy Limanowa, oraz Dyrektor Szkoły Maria Lupa z gronem pedagogicznym i radą rodziców szkoły w Męcinie. Poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Antoni Piś. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół "Mali Męcinianie".

Zgodnie z założeniami programu, kompleks składa się z boiska ze sztuczną trawą o wymiarach 62 x 30, oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19 x 32cm. Obiekt jest oświetlony, ogrodzony i jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół w Męcinie. Dzięki temu udało się uniknąć budowy odrębnego zaplecza. Zespół higieniczno - sanitarny znajduje się w budynku szkoły w odpowiednio zaadaptowanych pomieszczeniach. Koszt budowy kompleksu wynosi prawie 1,2 mln zł. Przy czym w ramach dotacji uzyskaliśmy 666 tysięcy złotych, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Limanowa. Generalnym wykonawcą zadania była Firma "MASTERS" ze Szczecina.

Oddanie do użytku kompleksu sportowego w Męcinie, poszerzy bazę sportową naszej gminy. Na przykładzie podobnego obiektu wybudowanego w Pisarzowej, możemy zauważyć, jak potrzebne są tego typu obiekty, gdzie korzystanie z boisk należało często rezerwować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem.

Jak mówi Dyrektor Zespołu Szkół w Męcinie Pani Maria Lupa, wspaniałym uzupełnieniem kompleksu byłaby wykonana bieżnia tartanowa na 100 m, gdyż takiej nie ma przy żadnej szkole w gminie i nie ma gdzie przeprowadzać biegów na 60 i 100 m.

Należy zauważyć, że Gmina Limanowa dołączy do kilkunastu gmin w Polsce, które mają wybudowane aż dwa "Orliki".Liczba wyświetleń: 2056
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne