Kolejna Schetynówka na Gmine Limanowa

29.10.2009

Gmina Limanowa złożyła do "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011" zwanych potocznie Schetynówki, na drogę gminną Podstawy - Majeż w Siekierczynie I i Starej Wsi II.

Wniosek ten uzyskał akceptację i znalazł się na 8 miejscu z sumą 110 punktów i ma pewne szanse na realizację tego zadania w 2010 r.

Jak powiedział Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa zadanie to opiewa na kwotę ok. 4.800 tyś. zł z czego 50% przy udziale Gminy Limanowa.
W ramach tego zadania będzie wykonana nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki w centrum wsi Siekierczyna I.

W bieżącym roku w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011" realizowana była droga Pasierbiec - Młynne. Zadanie to przyczyniło się do podniesienia prestiżu i rangi naszeej gminy i ułatwi wiernym dostęp do Sanktuarium w Pasierbcu.