7 Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich

19.10.2009

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej w dniach 17-18.10.2009 r. odbył się 7 Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich, w których uczestniczyło i zdobyło I miejsce nasze KGW z Męciny z programem "Narodziny Dziedzica".

Podczas Festiwalu brało udział 14 Grup z terenu Województwa Małopolskiego, które przedstawiały różne obrzędy i zwyczaje m. in.: kopanie ziemniaków, świniobicie, kiszenie kapusty, skubanie pierza.

{multithumb thumb_height=150}

W czasie uroczystości oprócz przedstawień teatralnych były prezentowane wyroby lokalnych twórców oraz można było posmakować potraw regionalnych.

Swoje rękodzieła prezentowali: Katarzyna Urbanik - hafciarka, Józef Jasek - rzeźbiarz, Małgorzata Janik - koronka, Danuta Urbanik - haft artystyczny, stroje ludowe, Marcin Duda - wyroby ze słomy i Jadwiga Tokarz - hafciarka, koronka szydełkowa.

Podczas tegorocznego Festiwalu przyznano następujące nagrody:

• I nagrodę dla Gospodyń z Jawiszowic za polewką na maślance
  • II nagrodę dla Gospodyń z Wiśniowej za groch z kapustą
  • III nagrodę dla Gospodyń z Woli Batorskiej za "Ciućmajs".

Komisja w składzie: Andrzej Starzec - etnomuzykolog, Elżbieta Porębska-Kubik - etnograf, Kamil Cyganik - teatrolog po obejrzeniu czternastu przedstawień przyznała nagrody w kat. spektakli obrzędowych:

• I miejsce - Stowarzyszenie KGW Męcina z Męciny oraz Zespół Brzeszczanki z Brzeszcz
  • II miejsce - Zespół Braciejowianki z Braciejowic
  • III miejsce - Zespół Jawiszowianki z Jawiszowic

Wyróżnienie dla Zespołów:

• Troksanki z Troks
  • Zawadzanie z Zawady
  • Przecieszynianki z Przecieszyna
  • Nasza Wola z Woli Batorskiej.

Program "Narodziny dziedzica" bardzo spodobał się Komisji i widowni za co nagrodzili KGW w Męcinie nagrodą publiczności za najciekawszy rekwizyt teatralny, który przedstawiały w tym programie artystycznym.

Natomiast w kat. spektakli dramatycznych uzyskali następujące miejsca:

• I miejsce - Amatorski Zespół Teatralny im. Fr. Macioła ze Skomielnej Białej
  • II miejsce - Teatr Ludowy TRADYCJA z Okleśnej oraz Zespół PROJEKT 0309 z Wieliczki
  • III miejsce - Amatorski Zespół Teatralny w Wiśniowej oraz Teatr im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły z Myślenic.

Dziękujemy naszemu KGW z Męciny za reprezentowanie naszej Gminy Limanowa.

M S

{multithumb thumb_height=150}

Podczas tegorocznego Festiwalu przyznano następujące nagrody:

• I nagrodę dla Gospodyń z Jawiszowic za polewką na maślance
  • II nagrodę dla Gospodyń z Wiśniowej za groch z kapustą
  • III nagrodę dla Gospodyń z Woli Batorskiej za "Ciućmajs".

• II miejsce - Zespół Braciejowianki z Braciejowic
  • III miejsce - Zespół Jawiszowianki z Jawiszowic

Wyróżnienie dla Zespołów:

• Troksanki z Troks
  • Zawadzanie z Zawady
  • Przecieszynianki z Przecieszyna
  • Nasza Wola z Woli Batorskiej.

Natomiast w kat. spektakli dramatycznych uzyskali następujące miejsca:

• I miejsce - Amatorski Zespół Teatralny im. Fr. Macioła ze Skomielnej Białej

Dziękujemy naszemu KGW z Męciny za reprezentowanie naszej Gminy Limanowa.

M S