Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zmodernizowana droga Łososina Górna - Pasierbiec - Młynne

21.09.2009

W dniu 21 września 2009 r. oddano do użytku zmodernizowaną drogę Łososina Górna - Pasierbiec - Młynne realizowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011.


{multithumb thumb_height=150}

Uroczystość odbioru do użytku drogi rozpoczęła się od jej poświęcenia przez ks. Prałata Ryszarda Stasika Dziekana Dekanatu Ujanowickiego oraz ks. Prałata Józefa Waśniowskiego Kustosza Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Pasierbcu. Następnie posłowie Bronisław Dutka i Wiesław Janczyk, Wicewojewoda Stanisław Sorys, Starosta Powiatu Jan Puchała oraz gospodarz gminy Władysław Pazdan Wójt Gminy i Sołtys wsi Edward Badyla dokonali symbolicznego aktu przecięcia wstęgi.

Dzięki modernizacji droga zyskała w najbardziej niebepiecznych miejscach bariery ochronne a na całej długości ponad 7 km położono nową nawierzchnię bitumiczną zaś w centrum wsi wykonano odcinek chodnika. Koszt inwestycji wyniósł około 3,5 mln złotych z czego połowa została sfinansowana z budżetu państwa a pozostała część z budżetu gminy.

W dniu 21 września 2009 r. oddano do użytku zmodernizowaną drogę Łososina Górna - Pasierbiec - Młynne realizowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011.


{multithumb thumb_height=150}

Uroczystość odbioru do użytku drogi rozpoczęła się od jej poświęcenia przez ks. Prałata Ryszarda Stasika Dziekana Dekanatu Ujanowickiego oraz ks. Prałata Józefa Waśniowskiego Kustosza Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Pasierbcu. Następnie posłowie Bronisław Dutka i Wiesław Janczyk, Wicewojewoda Stanisław Sorys, Starosta Powiatu Jan Puchała oraz gospodarz gminy Władysław Pazdan Wójt Gminy i Sołtys wsi Edward Badyla dokonali symbolicznego aktu przecięcia wstęgi.

Dzięki modernizacji droga zyskała w najbardziej niebepiecznych miejscach bariery ochronne a na całej długości ponad 7 km położono nową nawierzchnię bitumiczną zaś w centrum wsi wykonano odcinek chodnika. Koszt inwestycji wyniósł około 3,5 mln złotych z czego połowa została sfinansowana z budżetu państwa a pozostała część z budżetu gminy.Liczba wyświetleń: 1708
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne