Obchody 70-rocznicy wybuchu II wojny światowej

03.09.2009

W dniu 01.09.2009 r. po uroczystej mszy św. odprawionej przez Proboszcza Tadeusza Śmierciaka i Prałata Jana Bukowca połączonej z koncertem Chóru Chłopięcego Bazyliki Mniejszej, która odbyła się w Kościele św. Stanisława Kostki w Limanowej - Sowlinach poczty sztandardowe, orkiestra dęta, księża i władze złożyły kwiaty z okazji 70-rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pamiątkową tablicą znajdującą się na historycznym budynku przy ul. Witosa w Limanowej-Sowlinach, który został wzniesiony na początku ubiegłego stulecia.

{multithumb thumb_height=150}

W okresie międzywojennym był własnością spółki niemiecko-francuskiej, która zajmowała się przetwarzaniem ropy naftowej. Po II wojnie światowej, jako najbardziej okazały gmach w Limanowej, stał się kolebką szkolnictwa średniego. Obecnie znajduje się tam Liceum Ogólnokształcące.

W uroczystości uczestniczyli i składali wieńce kwiatów: Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka, Poseł na Sejm RP - Wiesław Janczyk, W-ce Starosta Powiatu Limanowskiego - Franciszek Dziedzina, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego - Jacenty Musiał, Bolesław Żaba - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Burmistrz Miasta Limanowa- Marek Czeczótka, Franciszek Bieda - W-ce Wójt Gminy Limanowa, Kombatanci, przedstawiciele różnych instytucji, poczty sztandardowe, Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna i młodzież szkolna.

Uroczystość miała wspaniałą patriotyczną oprawę. Organizatorom i występującym zespołom młodzieży należą się słowa ogromnego uznania za ogrom prac związanych z przygotowania uroczystości.

Uczestnicy biorący udział w uroczystości jednogłośnie mówili "Nigdy więcej wojny".

{multithumb thumb_height=150}