Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. Ryszarda Stasika

19.08.2009

W Parafii pw Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej dnia 15 sierpnia br. odbyła się uroczystość 40 - lecia świeceń kapłańskich Księdza Prałata Ryszarda Stasika - Proboszcza Parafii Łososina Górna i Dziekana Dekanatu Ujanowickiego. Homilię na Mszy Świętej wygłosił ks. dr hab. Józef Augustyn - jezuita z Krakowa, znany w literaturze z zakresu duchowości.
Homilia poświęcona była naszemu życiu w perspektywie wniebowzięcia na podstawie postaci zmarłego Łososińskiego Rodaka ojca Stanisława Musiała, którego życie było pełne wartości takich jak miłość do Matki Bożej, wrażliwość na potrzeby biednych jak i postawa dialogu katolicko-żydowskiego.

W imieniu swoim oraz Rady i Zarządu Powiatu Limanowskiego, Jacenty Musiał Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego przekazał podziękowania za długoletnią i przykładną posługę kapłańską na ręce Księdza Prałata. Burmistrz Miasta Limanowa Marek Czeczótka złożył gratulacje natomiast Ryszard Kulma - Przewodniczący Rady Miasta Limanowa odczytał Uchwałę Rady Miasta Limanowa z dnia 29 maja 2009 r. o nadaniu Księdzu Prałatowi Ryszardowi Stasikowi tytułu Honorowy Obywatel Miasta Limanowa. Wyrazy uznania złożyli również Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa oraz jego Zastępca Franciszek Bieda.

Gratulacje przekazali ponadto z członkowie stowarzyszeń katolickich oraz organizacji funkcjonujących na terenie jednej z najstarszych parafii Beskidu Wyspowego - Łososiny Górnej.

W Parafii pw Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej dnia 15 sierpnia br. odbyła się uroczystość 40 - lecia świeceń kapłańskich Księdza Prałata Ryszarda Stasika - Proboszcza Parafii Łososina Górna i Dziekana Dekanatu Ujanowickiego. Homilię na Mszy Świętej wygłosił ks. dr hab. Józef Augustyn - jezuita z Krakowa, znany w literaturze z zakresu duchowości.
Homilia poświęcona była naszemu życiu w perspektywie wniebowzięcia na podstawie postaci zmarłego Łososińskiego Rodaka ojca Stanisława Musiała, którego życie było pełne wartości takich jak miłość do Matki Bożej, wrażliwość na potrzeby biednych jak i postawa dialogu katolicko-żydowskiego.

W imieniu swoim oraz Rady i Zarządu Powiatu Limanowskiego, Jacenty Musiał Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego przekazał podziękowania za długoletnią i przykładną posługę kapłańską na ręce Księdza Prałata. Burmistrz Miasta Limanowa Marek Czeczótka złożył gratulacje natomiast Ryszard Kulma - Przewodniczący Rady Miasta Limanowa odczytał Uchwałę Rady Miasta Limanowa z dnia 29 maja 2009 r. o nadaniu Księdzu Prałatowi Ryszardowi Stasikowi tytułu Honorowy Obywatel Miasta Limanowa. Wyrazy uznania złożyli również Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa oraz jego Zastępca Franciszek Bieda.

Gratulacje przekazali ponadto z członkowie stowarzyszeń katolickich oraz organizacji funkcjonujących na terenie jednej z najstarszych parafii Beskidu Wyspowego - Łososiny Górnej.Liczba wyświetleń: 2787
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne