Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej - Paproć 2009

01.07.2009

Paproć to góra położona w gminie Limanowa na wysokości 645 m. n. p. m., która co roku odgrywa coraz to większe znaczenie. Powstał tu okazały Krzyż oraz Kaplica Matki Boskiej Bolesnej Królowej Beskidu, gdzie turyści oraz mieszkańcy Koszar, Łososiny Górnej, Piekiełka, Tymbarku i innych miejscowości co roku w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 15.00 gromadzą się na mszy świętej. Setki turystów ze szczytu tej góry podziwia przepiękną panoramę Beskidów i Gorców.


Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej - Paproć 2009 odbyło się 28 czerwca br. na Górze Paproć.

Uroczystość poprzedzona została o godz. 10:00 tego samego dnia Turniejem Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar św. Floriana, który odbył się na stadionie LKS "Płomień" w Łososinie Górnej z udziałem m. in. renomowanych drużyn krakowskich. Po zaciętym pojedynku najlepszą drużyną okazał się KS "TYMBARK", drugie miejsce zdobył LKS "PŁOMIEŃ" Łososina Górna, a trzecie KS "Zwierzyniecki" Kraków.

Mszą św. w intencji turystów wypoczywających w górach rozpoczął się kolejny sezon turystyczny na Ziemi Limanowskiej. Mszy św. przewodniczył Ks. Dziekan Ryszard Stasik - Proboszcz Parafii w Łososinie Górnej. Kazanie wygłosił rodak z Łososiny Górnej ks. Grzegorz Dziedzic - misjonarz z Ekwadoru.

Po mszy św. oficjalnego rozpoczęcia dokonał Jan Puchała - Starosta Powiatu Limanowskiego i Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, którzy wręczyli puchary wygranym drużynom Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy.

Zespół "Spod Kicek" z Mordarki śpiewał na mszy św. i następnie pokazał lachowską muzykę. Kolejno występowała Joanna Bartel - artystka kabaretowa i aktorka z filmu "Święta wojna", która przyciągła bardzo wiele osób na swój występ.

Następnie urozmaiciły występy dzieci z Przedszkola z Tymbarku, które zaprezentowały piękne występy w strojach krakowskich. Pięknie zaprezentowały się Grupa Taneczna "Jambo" oraz Zespół "Profil", które prowadzi Ełła Kruczek. Jest to grupa młodsza i starsza dziewczynek z ZSS nr 4 w Limanowej.

Kabaret z klasy IM z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, który rozbawił całą publiczność świetnymi scenkami i dowcipami. Również występował Zespół Muzyczny "DeFacto" z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, który zagrał i zaśpiewał wiele piosenek. Jolanta Gil z IV LO w Limanowej zaprezentowała swoje zdolności śpiewając. Koncert Turystyczny z cyklu "W drodze …" - Apolinary Polek pokazał swoje zdolności grając na gitarze i harmonii, który śpiewał piosenki turystyczne.

Uroczystość zakończył Zespół "Szał" - Rysiów z Koszar, którzy porwali turystów do tańca, grając i śpiewając różnorodną muzykę i bawiąc ich do późnych godzin wieczornych.

Uroczystość była prowadzona przez Jacentego Musiała - Przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego i Tomasza Widomskiego.

Dużą atrakcją w uroczystości "Otwarcia Letniego Sezonu Turystyczny na Ziemi Limanowskiej" były ponadto przejażdżki konne, które zorganizowała stadnina koni Czesława Kaima z Rupniowa, ścianki wspinaczkowe, które przygotował GOPR z Rabki, smakołyki przygotowane przez Stowarzyszenie Agro-Turystyczne Powiatu Limanowskiego, Konkurs Wiedzy o regionie, konkurs plastyczny, konkurs piosenki turystycznej, symultana szachowa oraz liczne inne atrakcje.

JM

Paproć to góra położona w gminie Limanowa na wysokości 645 m. n. p. m., która co roku odgrywa coraz to większe znaczenie. Powstał tu okazały Krzyż oraz Kaplica Matki Boskiej Bolesnej Królowej Beskidu, gdzie turyści oraz mieszkańcy Koszar, Łososiny Górnej, Piekiełka, Tymbarku i innych miejscowości co roku w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 15.00 gromadzą się na mszy świętej. Setki turystów ze szczytu tej góry podziwia przepiękną panoramę Beskidów i Gorców.


Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej - Paproć 2009 odbyło się 28 czerwca br. na Górze Paproć.

Uroczystość poprzedzona została o godz. 10:00 tego samego dnia Turniejem Piłki Nożnej Trampkarzy o Puchar św. Floriana, który odbył się na stadionie LKS "Płomień" w Łososinie Górnej z udziałem m. in. renomowanych drużyn krakowskich. Po zaciętym pojedynku najlepszą drużyną okazał się KS "TYMBARK", drugie miejsce zdobył LKS "PŁOMIEŃ" Łososina Górna, a trzecie KS "Zwierzyniecki" Kraków.

Mszą św. w intencji turystów wypoczywających w górach rozpoczął się kolejny sezon turystyczny na Ziemi Limanowskiej. Mszy św. przewodniczył Ks. Dziekan Ryszard Stasik - Proboszcz Parafii w Łososinie Górnej. Kazanie wygłosił rodak z Łososiny Górnej ks. Grzegorz Dziedzic - misjonarz z Ekwadoru.

Po mszy św. oficjalnego rozpoczęcia dokonał Jan Puchała - Starosta Powiatu Limanowskiego i Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, którzy wręczyli puchary wygranym drużynom Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy.

Zespół "Spod Kicek" z Mordarki śpiewał na mszy św. i następnie pokazał lachowską muzykę. Kolejno występowała Joanna Bartel - artystka kabaretowa i aktorka z filmu "Święta wojna", która przyciągła bardzo wiele osób na swój występ.

Następnie urozmaiciły występy dzieci z Przedszkola z Tymbarku, które zaprezentowały piękne występy w strojach krakowskich. Pięknie zaprezentowały się Grupa Taneczna "Jambo" oraz Zespół "Profil", które prowadzi Ełła Kruczek. Jest to grupa młodsza i starsza dziewczynek z ZSS nr 4 w Limanowej.

Kabaret z klasy IM z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, który rozbawił całą publiczność świetnymi scenkami i dowcipami. Również występował Zespół Muzyczny "DeFacto" z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, który zagrał i zaśpiewał wiele piosenek. Jolanta Gil z IV LO w Limanowej zaprezentowała swoje zdolności śpiewając. Koncert Turystyczny z cyklu "W drodze …" - Apolinary Polek pokazał swoje zdolności grając na gitarze i harmonii, który śpiewał piosenki turystyczne.

Uroczystość zakończył Zespół "Szał" - Rysiów z Koszar, którzy porwali turystów do tańca, grając i śpiewając różnorodną muzykę i bawiąc ich do późnych godzin wieczornych.

Uroczystość była prowadzona przez Jacentego Musiała - Przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego i Tomasza Widomskiego.

Dużą atrakcją w uroczystości "Otwarcia Letniego Sezonu Turystyczny na Ziemi Limanowskiej" były ponadto przejażdżki konne, które zorganizowała stadnina koni Czesława Kaima z Rupniowa, ścianki wspinaczkowe, które przygotował GOPR z Rabki, smakołyki przygotowane przez Stowarzyszenie Agro-Turystyczne Powiatu Limanowskiego, Konkurs Wiedzy o regionie, konkurs plastyczny, konkurs piosenki turystycznej, symultana szachowa oraz liczne inne atrakcje.

JM


Liczba wyświetleń: 1633
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne