XXIV sesja Rady Gminy Limanowa

20.04.2009

W gminie Limanowa odbyła się XXIV sesja Rady Gminy poświęcona ocenie wykonania budżetu gminy za 2008 r. i udzieleniu absolutorium dla Wójta Gminy.

Ocena wykonania budżetu poprzedzona była analizą wykonania budżetu przez resortowe Komisje Rady, które pozytywnie oceniły wykonania budżetu.
Regionalna Izba Obrachunkowa również pozytywnie oceniła wykonanie budżetu. Po zapoznaniu się z tymi opiniami Rada Gminy stosunkiem głosów 18 za, przy 2 wstrzymujących się udzieliła Wójtowi Gminy absolutorium za 2008 r.

W czasie obrad podkreślono starania Wójta Gminy i podległego mu Urzędu o dodatkowe środki dzięki czemu udało się prawie podwoić wydatkowanie środków na inwestycje w gminie, w stosunku do planu i w sumie zamknęło się kwotą prawie 12,5 mln złotych.

Podczas sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie gminy na 2009 r,
  • uchwalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach, których organem prowadzącym jest Gmina Limanowa.

W ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z:

• remontem dróg gminnych i osiedlowych po okresie zimowym wraz ze ścięciem lub podniesieniem poboczy, gdyż stwarza to zagrożenie dla pieszych i kierowców.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

Podczas sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie gminy na 2009 r,

W ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z:

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.